| Sia_Patri_1997 a întrebat:

Hei, cum pot sa ii spun unui baiat ca il plac? Cand ma intalnesc cu el sunt timida si imi este rusine sa vorbesc cu el! Ce pot sa fac? Cum sa ii spun?

Funda!love struck

Răspuns Câştigător
| AnDreeYuTzAUsound a răspuns:

Pentru inceput poti sa te bagi in seama cu el din nimicuri. Daca sunteti amandoi in acelasi cerc de prieteni si mai bine. Poti sa il aprobi cand cel mai putin probabil are dreptate, fa-i complimente (nu exagera), fa rost de id-ul lui de mess si acolo puteti schimba mai multe vorbe daca zici ca esti timida.Mno, bafta, ce sa zic. big grin funda? :X

9 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna!
Poti incepe prin a vorbi cu el pe net. Incet, incet, ii zici ca il placi, si il intrebi el ce parere are despre tine!
Succes happy!

| FlorinFindus a răspuns:

Spune-i direct el n-are de ce sa se supere ia-ti inima in dinti si spune sau vorbeste la telefon mess etc. Nu va avea de ce sa se supere
Bafta!

| FlorinFindus a răspuns (pentru SefaTa97):

Furaciosule :-l

| Sia_Patri_1997 explică (pentru AnDreeYuTzAUsound):

Pai noi ne-am intalnit si ne-am sarutat dar nu suntem impreuna si nu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu eu! Si eu il plac!

| Maestra a răspuns:

Depinde foarte mult cine este.

NU ii spune, daca:
-este coleg de clasa
-este prieten sau amic cu cineva care te-a ranit (psihologic vornind)
-nu aveti aceleasi gusturi
-nu aveti macar un subiect interesant de discutat.

Daca faci prostia asta si este coleg, cand o sa va despartiti toata lumea o sa va stie si o sa va barfeasca (chiar si profesori si parinti)
Daca faci prostia asta si este amic/prieten cu cineva rau, toate intimitatile vor fi barfite la momentul despartirii de el si acea persoana rea.
La celelalte conditii cred ca iti dai si singura seama de ce.

Acum! Daca nu indeplineste conditiile de mai sus, poti sa ii spui linistita. Dar inainte sa ii spui, intreaba-te de ce nu ti-a spus pana acum ca te place (banuiesc ca asta consideri).

Daca te iubeste, face tot ce poate sa te bine-dispuna sau isi spune opiniile fata de orice (de la filme pana la oameni) *adica ti se deschide, are incredere in tine, iti apreciaza sinceritatea, TE IUBESTE*

Ai incredere in mine! Daca indeplineste conditiile de mai sus, sigur te place dar este timid (din aceleasi motive ca si tine). Asa ca pune piciorul in prag, fato! smug

Multa sanatate si iubire iti urez!

| Mytsaa a răspuns:

Dai un sms pe telefon, un mesaj pe facebookhappy Metode sunt destule, cand ii dai mesaje nu te mananca nimeni, deci fa-o cu incredere. Daca nu reactioneaza pozitiv nu-ti pierde increderea si nu te arata afectatahappy

| SefaTa97 a răspuns (pentru FlorinFindus):

straight face?

| Adinuush a răspuns (pentru Sia_Patri_1997):

Exact la fel si eu!