| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Hei! Dacă ieși de aproximativ un an cu un tip, fără a avea chiar o relație oficială si te-ai sărutat la un moment dat cu un alt tip, asta inseamna ca ai înșelat?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hey,inseamna ca acel tip cu care esti de un an iti este ca un frate,nimic mai mult, iar fata de acest baiat ai simtit ceva, nu e nici o inselaciune, plus ca nu ai nici o relatie, ala sta dupa tine sa-i oferi sex, fii sincera cu el spune-i ca nu te atrage si il accepti doar ca amic, vezi de asta care l-ai sarutat, pe ala il placi

| Aliiiiiina7890 explică (pentru RAY):

Nu imi este ca un frate, de fapt am ajuns să-l sărut pe celălalt tip din cauza incertitudinii si lipsei de atenție pe care le primeam din partea tipul cu care vorbesc de un an, deși am simtit o oarecare atracție si pentru băiatul cu care m-am săturat... Multumesc pentru raspuns!

| RAY a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

Dar timp de un an voi doi nu ati facut nimic impreuna?

| Aliiiiiina7890 explică (pentru RAY):

Ba da.

| Sofer a răspuns:

E aiurea sa iesi cu cineva si sa nu se lege nimic in final sa aveti o relatie oficiala. si asta ca ai sarutat alt baiat, nu se pune ca l-ai inselat, daca tu nu ai relatie oficiala.

| DarthNiger a răspuns:

Depinde ce inseamna oficial pentru tine, oricum, daca deja ai inceput o relatie cu altul, atunci ramai cu acela, deja nu mai are rost sa astepti dupa el, si-a cam pierdut sansa.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru DarthNiger):

Mersi pentru raspuns!

| Clytia a răspuns:

Dacă el te ține așa de un an, e clar că nu mai are rost să-ți pierzi timpul cu el. Cred că ar fi cel mai bine să rupi orice legătură cu el. Cât despre întrebarea ta, din moment ce n-a fost nimic serios între voi, eu zic că nu.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Clytia):

Multumesc pentru raspuns!

| Alexandru250201 a răspuns:

Man, nu se numeste inselat daca n ai fost cu el laughing)

| Crina4950 a răspuns:

Cum să îl înșeli dacă nu ai o relație cu el? : ))) Oricum, nu ți se pare că prea o lungiţi de un an? Așa de nehotărâţi sunteți?

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Crina4950):

Multumesc pentru răspuns. Sunt conștientă că o lungim de prea mult timp, dar până acum n am primit niciun răspuns clar din partea lui. Probabil o sa punem punct.

| Crina4950 a răspuns (pentru Aliiiiiina7890):

Da, e mai bine, pentru că pui suflet si s-ar putea să suferi. Dacă zici ca n-ai primit niciun răspuns clar, înseamnă ca el nu prea dorește sa fie cu tine. Dacă ar fi vrut, n-ar fi fost asa pasiv. Și eu am pățit-o cu un băiat, am iesit vreo 2 luni, ne săutam, ne plimbam, dar nu se putea numi relatie ce era intre noi. Ulterior am aflat că el mai iesea si cu fosta lui din când in când, iar asta mi-a pus capac. Eu chiar simteam ceva pentru el. Sper ca tu să nu ai de suferit. Incearcă totuși sa mai vorbesti cu el o dată despre ceea ce se întâmplă intre voi, daca vrea o relație serioasă sau nu, ca sa nu mai pierdeți timpul.

| Aliiiiiina7890 explică (pentru Crina4950):

Îmi pare că ai trecut prin asta. O să mai discut cu el încă o dată pe tema asta si vom vedea ce decizie luăm.