| KiticatG a întrebat:

Hei, daca iti vine ciclul intr o luna de doua ori la inceputul luni normal si dupa iti mai vine odata la sfarsit e posibil ca luna urmatoare sa nu iti mai vina ciclul?

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

E destul de normal ca la vârsta ta să ai un ciclu menstrual puțin mai controversat, neregulat.
Noi nu-ti putem spune când o să-ți mai vină, sau nu. Părerea mea este că ar trebui să începi să-ți ții un calendar, acolo vei sesiza toate dereglările. Daca vezi ca situația continuă, dacă te simți rău, ar trebui să apelezi la un medic.
O seară plăcută!

5 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Daca e neregulat si tine de la sfarsit spre inceputul urmatoarei luni, da, nu-ti mai vine.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, este posibil ca luna urmatoare da nu-ti mai vina ciclul.

| KiticatG explică (pentru Emilian65):

Adica odata la inceput si o data la sfarsit, in caz ca s a intles de doua ori la inceput.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e posibil decat daca ai un ciclu foarte neregulat. Durata tipica este de 28 de zile, clar iti vine intr-o luna.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca să ai CM mai scurt şi să-ţi vină de 2 ori într-o lună!

Spre exemplu, îţi vine în 2 noiembrie şi, dacă ai CM de 26 de zile, îţi vine IAR în 28 noiembrie.
Apoi, îţi vine la alte 26 de zile, adică în 24 decembrie happy

Toate cele bune.