| StoAntonia a întrebat:

Hei :* Doresc si eu cateva sfaturi daca se poate. Ma aflu la prima dragoste si mi-a gresit si imi greseste de multe ori, eu stiind asta dar nu pot sa fac asta. El imi spune adesea ca o face pentru noi, nu prea stiu ce sa cred uneori simt ca ma iubeste, uneori simt ca uita de mine complet si ca nici nu il intereseaza. Cateva sfaturibatting eyelashes

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Solutia ar fi sa renunti la el pentru ca nu stii cum trebuie sa duci la capat o relatie si mai ai de asteptat pana intalnesti persoana potrivita.

| cristy1993 a răspuns:

Well inca din start vreau sa iti spun ca,o persoana care te iubeste nu GRESESTE, si se pare ca dupa cum spui tu el a cam calcat stramb, sfatul meu este sa te desparti de el, nu lasa sa timpul sa treaca ca va fi mai greu. Odata ce a gresit este clara treaba.O relatie se bazeaza pe sinceritate si respect, ceea ce se pare ca la tine nu prea exista.

| h3r a răspuns:

Uită de tine pentru că aşa trebuie, pentru că o face pentru tine?
Nu te mai lăsa prostită şi evită-l.
Probabil crezi că o să suferi însă te înşeli.
Cine ţine la tine nu te face să suferi, nu-ţi greşeşte.

Nu te iubeşte.
O să ai timp pentru altu când vei mai creşte.

| minaj a răspuns:

Nu te pot ajuta, tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci, degeaba astepti sfaturi de la anumite persoane, ele nu stiu prin ce treci tu!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Antoniahappy
cred ca daca ai zice ce varsta ai, te putem ajuta..tot ce pot sa iti zic e ca nu esti pregatita inca psihic/fizic sa ai o relatie...da mai multe detalii daca vrei sa te ajut, imi poti scrie pe privat daca iti e rusine aici.
O frumoasa zi sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| StoAntonia explică (pentru caramela):

Am 17 ani

caramela
| caramela a răspuns (pentru adiuseri):

:o:o ce cauta poza mea la profilul tau?:o

| edda a răspuns:

Sunt atatia baieti in lume...te inteleg ca il iubesti, ca iti este greu sa va despartiti dar daca el face asa crede-ma ca nu se va schimba never! am fost si eu in situatia ta cu un tip care il iubeam foarte mult dar el a inceput sa ma insele, sa ma minta iar de fiecare data i am mai dat o sansa 2 ani i am pierdut degeaba. pana la urma ne am despartit, insa a fost atat de las incat nici un mesaj nu a fost in stare sa trimita. pur si simplu a plecat.asa ca gandeste te bine are are rost sau nu sa suferi pentru nimic

| CosminutzaAdee a răspuns:

Toata lumea greseste si intr- o relatie se poate gresii usorsadSi tu ai sa gresesti la randul tausadSi daca il iubesti il ierti draga:*.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns (pentru StoAntonia):

Scuze daca nu am inteles prea mult din ce ai scris si ca nu pot sa iti dau un raspuns mai bun in lipsa unor precizari. In ce fel ti-a gresit?

| WhiteLover a răspuns:

Nimeni nu e perfect, dar daca stie ca ti-a gresit macar ar trebui sa se straduiasca sa nu o mai faca iar, mai ales daca te iubeste asa cum spune nu ar trebui sa te raneasca.stiu ca e greu, mai ales ca e prima dragoste, dar o sa vezi mai tarziu ca exista baieti care chiar stiu sa se comporte cu o fata asa cum merita, si tu meriti ceva mai bun.intr-o relatie nu se poate sa puna doar unul suflet