| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Fetelor,ati avut vreodată o relatie cu un om instabil, care se drogheaza? Daca da, ce sfaturi imi puteti da? Ideea e ca ne-am inteles întotdeauna foarte bine dar are perioade cand e foarte stresat si se schimba total si probabil ia ceva. Ideea e ca in perioadele alea devine foarte paranoic, gelos si ma vede foarte urat. Chiar nu stiu ce sa fac. Singurele noastre certuri sunt in perioade de genul, in rest parca e cu totul un alt om.Ah si nu sunt foarte sigura de asta, dar prietenul lui cel mai bun m-a asigurat ca asa e.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Dacă îl iubești încearcă să îl determini să renunțe la acest viciu.
Vorbește cu el, fii lângă el când îi este greu.
Dacă crezi că prezența lui îți face rău atunci stai departe de el, dacă se droghează poate să îți facă rău.

12 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Doamne apara.
Pai ti-o cauti efectiv. Cum Doamne iarta-ma sa ai o relatie cu un drogat. Macar fa-i un bine si ajuta-l sa renunte, du-l la dezintoxicare, nu sta sa-l privesti.
Ce viata crezi tu ca poti avea langa un toxicoman?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu am fost niciodată atât de disperată laughing.

| corbulalbrosu a răspuns:

Alaturi de un asemenea specimen instabil psihico-mintal, este greu de crezut ca ai putea avea un viitor. Ar fi cazul sa-i spui in mod deschis ca il parasesti daca nu este in stare sa-si respecte promisiunea de a redeveni un... OM NORMAL. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Bai nu e d'ala cu bagatul in vena si chestii. Sigur nu face nimic mai mult decat sa fumeze, dar totusi.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar și aia e prea mult. Și nu rareori e doar un pas spre ceva „mai tare".
Lasă-l, că el de „alea" aproape sigur nu se lasă.

| sofisis a răspuns:

Nu, vorba supitei de ceapa, nu am fost niciodata atat de disperata dupa vreun baiat incat sa trec peste idiotenii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Merci, cred ca si eu am dezvoltat un fel de obsesie pentru el?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Nu vezi nimic din ce face el ca fiind gresit. Incerci mereu sa dai cumva vina pe tine cand de fapt el genereaza tot ce se intampla negativ...clar esti putin obsedata de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Pai tindeam sa dau vina pe mine ca si in alte relatii am exagerat un pic cu anxietatea si paranoia. Si acum chiar nu-mi dadeam seama. Acum e cum zici tu, mai mult vina lui

| danaieladaniela a răspuns:

Incearca sa il determini sa renunte la viciu de ase droga, daca te iubeste cu adevarat va renunta!
Fostul meu iubit a facut la fel dar a renuntat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru danaieladaniela):

Cum, daca el nu a recunoscut niciodată in fata mea. Cand il intreb lasa capul in jos si spune "Eh, doar am fumat iarba in trecut"

| Emma30555 a răspuns:

Dacă devine paranoic, și o ia un pic razna, eu nu cred ca fumează doar putina iarba. Ce poți tu sa faci? Afla ce se întâmplă și dacă e de rau pleacă, nu o sa fie bine, viciile distrug relațiile și dacă era problema cu alcoolul tot grav era.