| Alllllexandra a întrebat:

Hei.nici nu stiu exact ce sa scriu. Acu vreun an prietenul meu tot vorbea cu una cand iesea afara cu catelul. Ea venea la el si i se plangea de problemele ei, ca era insarcinata, el a fost primul caruia i'a aratat testul de sarcina pozitiv si ii zicea ca era disperata sa nu o dea afara din casa etc. Mereu cand il vedea pe balcon cobora la el, el imi zicea ca pentru ca voia tigari ca il vedea fumand dar nu cred asta. Asta nu stiu daca'i adevarat, dar mi-a povestit tot acu un an ca el era revoltat de ceva si i'a zis: "sa'mi bag ****" si ea i'a zis dupa: baga'ti **** in p**** mea". Si el mi-a zis ca atunci a bolborosit ceva si dupa a plecat acasa. Nah. si acum el isi cauta de lucru si a depus mai multe CV'uri in diferite locuri. Era acasa, vorbea cu mine pe skype si il suna aia, am auzit un:"ce faci mai?" sa il anunte ca il cauta cineva jos in legatura cu serviciul. Si el s-a dus, dupa a venit in casa, trebuia sa vorbim la tel cand se ducea afara cu catelul dar in schimb a zis ca isi lasa telul in casa ca sa vorbeasca cu ea. Si era in perioada cand nu puteam vorbi fara ca el sa se joace pe calculator sau sa faca altceva da cand s-a dus sa vorbeasca cu ea a lasat telul in casa. Si am zis nah...l-a ajutat. El a zis ca nu putea sa ii zica doar ceau si sa plece, trebuia sa mai vorbeasca cu ea(era si cu fetita ei). Si a zis ca e altfel cand vorbesti fata in fata si cand vorbesti pe skype si stiu asta. SI azi imi spune ca parca masina si a vazut'o ca statea si astepta autobuzul si s-a dus sa o intrebe ce face, a zis ca nu putea sa nu ii zica nimic, si i'a zis ca si'a gasit si ea un loc de munca si au inceput sa vorbeasca despre salariu etc, si era tot revoltat; la mine ca ea munceste 9 ore pe prea putini bani. Sunt extrem de geloasa numai cand ma gandesc ca iese afara si poate sa se intalneasca cu ea, mor. Ea e acolo si eu aici(relatie la distanta de 2 ani). Ne vedem cand apucam dar nah...imi vine sa mor. Sa imi fac griji?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„... Sa imi fac griji?"
===
Da; ești mai geloasă decât permite legea. Dacă ar fi avut ceva cu „cealaltă", fii sigură că ar fi făcut tot posibilul să n-ai habar că vorbește cu ea și nici ce anume.

| Alllllexandra explică (pentru mihai69):

Stiu ca am o problemalaughing Dar si el imi da motive...intr'un timp vorbea cu o prietena foarte buna de a mea prin mesaje si se tachinau, ea ii scris, el nu raspundea si dupa ea zicea: nah bine te las daca esti ocupat, si el zicea nu repede. De ce i'ar pasa? Si mai facea si glume perverse si a facut una cand era aici de fata cu mine. E normal asa ceva? A recunoscut si el ca nu simte nimic pentru aia dar a gresit ca m'a facut sa cred ca simte. Adica erau toate semnele. Si in legatura cu acum, nu e un motiv prea serios dar nu stiu. E greu.

| R0R0 a răspuns:

Sincer, nu am inteles mare lucru, dar baiatul ăsta ii acorda prea multa atentie femeii care a fost gravidă

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu esti in stare sa intelegi ca intre anumite persoane pot exista relatii foarte puternice de prietenie adevarata care nu se vor transforma niciodata in relatii de dragoste. Prietenii adevarate pe viata. Nu exista antidot contra geloziei si din pacate nici medicamente eficiente.

| Alllllexandra explică (pentru corbulalbrosu):

Prietenii adevarate?laughing Nu mi se pare ok ca prietena mea buna sa se tachineze cu iubitul meu, scuza'ma. Nu imi pasa de prietenii adevarate.