| Anne2012 a întrebat:

Hei...niste sfaturi?! Sunt cu un tip de o luna.Suntem din orase diferite ce-i drept insa speram ca o data cu venirea vacantei de vara sa fim impreuna. Vorbim zilnic la telefon,si eu il caut si el ma cauta,se comporta frumos cu mine, insa aseara mi-a spus un prieten ca el s-a sarutat cu o alta tipa in club.Am decis sa nu ii mai raspund la telefoane si nici sa nu il mai caut. Oare am luat decizia corecta?

Răspuns Câştigător
| Auslesse a răspuns:

Acum sa nu crezi ca vreau sa te descurajez sau ceva de genu`, dar eu cred ca pur si simplu, nu se merita o relatie la distanta, n-are nici un viitor.Si o sa-ti zic de ce.Ei bine, si eu am avut o relatie la distanta, timp de 2 luni, la fel, eram din orase diferite(ne desparteau 40 km).La inceput totul a fost ok, baiatu` venea la mine in fiecare weekend si ieseam impreuna, vorbeam in fiecare zi la telefon, prin mesaje.Insa dupa un anumit timp a devenit altfel, s-a schimbat total, parca nu mai era cel pe care-l cunoscusem eu...la meaje raspundea cand isi aducea aminte..si tin sa precizez, ca, in relatia noastra eu am fost cea care a tras cel mai mult, adica el de fiecare data facea cate o gafa si eu eram cea care lupta s-o indrepte, numai ca sa ane fie bine. Oricum si eu i-am dat 2 sanse, dar am ajuns la concluzia ca nu merita absolut deloc.Asa ca am decis sa renunt la el, pentru ca mai mult rau imi faceam.Acum,tu trebuie sa faci doar ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine!
aaa, si inca ceva, cat despre faptul c-ai aflat ca s-a sarutat cu alta-n club, nu stiu..cum zicea si Luly. poate cel care ti-a zis vrea sa va desparta sau poate ti-a zis chiar adevarul.Incearca si tu sa afli ce s-a intamplat si analizeaza bine situatia, sa vezi daca tipul intr-adevar te merita!happy

4 răspunsuri:
| Luly1802 a răspuns:

Da, deoarece el nu te-a respectat si de aceea ai luat decizia corecta...dar depinde si de acel baiat care ti-a spus de intalnirea asta in club, poate a incercat sa te desparta de el. Eu iti zic sa-i mai dai o singura sansa si daca observi ca se poarta ciudat cu tine fa ce iti spune inima!

| Auslesse a răspuns:

Inca ceva, nu ne-ai zis cati ani ai tu..si cati ani are prietenul tau!happy

| Anne2012 explică (pentru Auslesse):

Eu 19 si el 23... e pe bune faza ca s-a sarutat cu o alta tipa.Mi-au confirmat mai multe persoane.Azi nu am vorbit defel cu el, oare incearca si el sa ma evite?

| Auslesse a răspuns (pentru Anne2012):

Eu raman la parerea mea..analizeaza bine situatia si vezi daca se merita sa mergi mai departe cu elhappy!