| ZaBzY a întrebat:

Hei! Nu obisnuiesc sa cer ajutorul altora dar de data asta am nevoie de sfaturi. Deci.
Un tip de aceeasi varsta cu mine cred ca ma place. Ideea e ca nu am mai vorbit dintr-a cincea cu el ( si nici atunci nu ne ziceam mare lucru). Si de curand am inceput iar sa vobesc cu el. Ma saluta in fiecare zi de vreo 5 ori pe zi pe facebook si incepe sa imi faca din ce in ce mai multe complimente "Ai un zambet frumos :* " si ma rog. Mie nu imi plac tipii de genul lui, timizi si amabili, ci aia mai duri, impunatori si aroganti, si da, nu sunt normala, nu-i asa? Dar ma rog. Si de fapt, da, ma place, dar bine, nu mi-a spus. Whatever. Si, cand vorbeste cu mine, despre orice, deci efectiv zici ca in stomacul meu este un adevarat razboi. Deci, da, cred ca il plac, si inca mult. Cum sa ii dau de inteles ca il plac, pentru ca nu vreau sa ii spun, nu imi sta in fire? Gen, m-a invitat afara, dar am zis ca vad. Si m-am gandit mai bine, si m-am hotarat sa ii spun da, doar daca ma mai intreaba. Si nu m-a intrebat, deci clar, am dat un super rateu.
Deci, repet, cum sa ii dau de inteles ca il plac?

13 răspunsuri:
| Emmyfcsb a răspuns:

Spune-i in fata nu ai ce sa pierzi big grin

| DragosConstantin a răspuns:

"Mie nu imi plac tipii de genul lui, timizi si amabili..." /// "Deci, da, cred ca il plac, si inca mult."
WTF? Il placi sau nu? Ca eu nu inteleg nimic.

| ywar a răspuns (pentru DragosConstantin):

Asta dovedeste ca in capul ei sunt tarate... Ce pot sa ii faci?

| Kaℓi a răspuns (pentru DragosConstantin):

Ce e greu de inteles? fata spune ca in general nu-i place genul ala de baieti, dar e indragostita, probabil. Si daca e, nu mai conteaza nimic happy

| Kaℓi a răspuns (pentru ywar):

N-ai dreptate si esti cam rau happy mie mi s-a parut coerenta si dezghetata. Mai ales prin comparatie cu alte personaje care bantuie pe aici.

| DragosConstantin a răspuns (pentru Kaℓi):

...Prima data zice ca nu-i place de el si a doua oara ca ii place.Ori e alba ori e neagra.Ea nu e in armonie cu propriile emotii si vrea ca noi sa o ajutam? Poate tu ii intelegi mecanismul de functionare (desi ma indoiesc).

| zabzi a răspuns (pentru DragosConstantin):

Salut, sunt tipa care a pus intrebarea. asa. ca sa intelegi. Mie in general nu imi plac tipii de genul lui, dar el e o exceptie. Intelegi acum? Si Mda, nu m-am exprimat corect, stiu.

| zabzi a răspuns (pentru ywar):

Daca nu intelegi, las-o balta.

| Emilian65 a răspuns:

Baiatul ti-a facut odata invitatia sa iesiti afara la plimbare, tu l-ai refuzat. Acum asteapta si el invitatia din partea ta.

| FlorinIsc a răspuns:

Mai baga-l si tu pe el in seama. Cu orgoliul o sa mori singura. Nu baietii trebuie sa faca totul pe lumea asta. Atat am avut de spus! happy

| DragosConstantin a răspuns (pentru zabzi):

Bine.Trebuie sa ii dai de inteles ca-l placi si avand in vedere ca nu ai vrut sa iesi cu el afara cand te-a intrebat ai mai mult de muncit.

| zabzi a răspuns (pentru DragosConstantin):

Aha. Multumesc oricum pentru parere. dar nu am spus nu cand m-am intrebat,
am spus ca mai vad eu.

| zabzi a răspuns (pentru FlorinIsc):

Mda, nu sunt chiar orgolioasa, numai ca mi-e super super jena si am o frica dintr-aia ciudata si inexplicabila de a iesi afara cu el. Habar nu am de ce.