| IrinaRebeca222 a întrebat:

Hei TPU, acum vreo 2 saptamani prietenul meu a decis sa ne despartim in urma unor certuri [vina mea], insa de atunci nu s-au schimbat prea multe, adica iesim ca inainte, vorbim, nu facem lucrurile separat [adica eu sa merg cu gasca fara el, sau invers, chestii gen thinking]. E ca si cum am fii impreuna, insa cand aduc in discutie faptul daca am fii impreuna imi da de inteles ca nu, ca am gresit bla bla. dar afara deseori bate apropouri ca am mai fi. Nu stiu ce sa mai inteleg din toate astea, tin la el si nu vreau sa renunt insa nu stiu cum sa reactionez. [P.S: el pleaca in 2 sapt in alta tara insa nu e sigur daca ramane acolo]. Sfaturi? Multumesc! :* [scuzati "romanul"] Funda +vot

Răspuns Câştigător
| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Oh God! Situatia e destul de complicata. Sa o luam usor. Incearca sa vorbesti cu el si afla exact daca vrea sa fiti iar impreuna sau nu ca sa stii si tu ce sa faci. Daca e sigur ca nu vrea sa va imapcati, roaga-l sa nu iti mai bata atatea apropouri ca nu iti usureaza deloc situatia. Daca e sigur ca nu vrea sa va imapcati, nu ar trebui nici tu sa iti mai bati capul foarte mult daca nu vrei sa sfueri. Daca iti spune ca si-ar mai dori, atunci ma bucur sa iti spun ca esti libera sa alegi optiunea confortabila pentru tine de a continua sa lupti. Cat despre plecatul in strainatate, aici se complica lucrurile. Ma gandesc ca ar trebui sa astepti sa plece inainte sa il intrebi ce vrea sigur. Iar daca nu se va mai intoarce sau se va intoarce dupa foarte mult timp, nici nu ar mai fi cazul sa il intrebi ce simte. Din start relatiile la distanta sunt sortite esecului. Sper totusi ca lucrurile sa se intample in favoarea ta. happy

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit acum platesti, de cat timp esti cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu poate fi barbat si sa-si asume relatia ce rost are, discutati serios viitorul vostrul happy.

| Ankutzaaa a răspuns:

Tu ai gresit iar el acum prin comportamentul lui vrea sa ti-o plateasca.
Eu sunt sigura ca el mai vrea sa fie cu tine, doar ca vrea sa mai treaca putin timp sa te faca si el pe tine sa suferi.
Arata-i ca tii la el, dar vezi cum faci sa nu si-o ia in cap.
Pana la urma lucrurile se vor aranja si totul va fi ca inainte.
Multa bafta iti doresc!
Te pup!:*

| wolder a răspuns:

Tine la tine si cred ca vrea sa te `pedepseasca ` putin asa.
Data viitoare cand te suna, cand te ia in brate sau cand vrea sa te sarute spune-i:
`de ce faci asta daca nu mai suntem impreuna? `
sa vezi ce raspunde

| IrinaRebeca222 explică (pentru anonim_4396):

Nu mult, cam 3 luni si. Dar suficient cat sa tin la el. [S-a intamplat o chestie aiurea acum vreo luna, am vorbit cu un baiat cu care el mi-a zis sa nu mai vorbesc fiindca stia ca ii place de mine, insa nu am vorbit nimic deosebit, insa el considera ca l-am mintit si "nu poate trece peste" ] straight face

| IrinaRebeca222 explică (pentru wolder):

L-am intrebat de ce mai iesim daca nu suntem impreuna, si mi-a raspuns: "imi face placere sa petrec timpul cu tine" [sau ceva gen]

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
1. Se vede că el încă ţine la tine.
2. Încearcă să te revanşezi faţă de el.
3. După ce va ştii sigur că rămâne în ţară puteţi lua o hotărâre în privinţa relaţiei voastre.
O zi bună!

| wolder a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

Daca ii face placere sa iasa cu tine, sa iasa dar sa nu te sarute sau sa te tina in brate.

| vladutzaM a răspuns:

Cred ca te iubeste si vrea sa fiti mereu impreuna, la cei de-afara zice ca sunteti impreuna ca sa nu te pearda, ear el sa razbuna un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

In 3 luni de zile nu ajungi sa cunosti o persoana, sti cum se spune la noi la romani. aparentele inseala. Omul si-a atins scopul si gata, e si normal sa zica "imi face placere sa petrec timpul cu tine" deoarece vrea sa te tina de schimb daca ma intelegi ce vreau sa zic. Tu faci ce doresti eu mi-am scris parerea, asta e!

| IrinaRebeca222 explică (pentru anonim_4396):

Ce scop?! raised eyebrows il cunosc cat de cat, bineînțeles nu bine. El a renuntat fiindca "am greșit" (cum spune el de obicei). Si ca nu poate trece peste, insa eu cred ca mai e ceva pe langa aceasta "explicatie" oh go on

| IrinaRebeca222 explică (pentru wolder):

Nu am spus ca mie nu imi face placere asta laughing pentru ca eu as vrea sa ne impacam pe bune!

| IrinaRebeca222 explică (pentru Chiric_Bogdan_Cristian_1993):

El nu spune ca nu vrea sa ne impacam, nu recunoaște asta, ci repeta ca am gresit (din punctul meu ceva minor) si ca nu poate trece cu vederea fiindcă nu mai are încredere in mine. Însă nu mii-a zis niciodată ca nu vrea sa ne împăcăm.

| wolder a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

Da, stiu astawinking am inteles din intrebare happy

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

Ma gandesc ca ar trebui sa il lasi o vreme asa. Si o sa ii observi in timp comportamentul fata de tine. Atunci vei sti mai bine ce trebuie sa vorbesti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

Ati facut dragoste?

| IrinaRebeca222 explică (pentru anonim_4396):

Nu! Asta era ideea ca nu avea ce scop sa-si atinga thinking si de-asta ma refer ca nu inteleg unde vrea sa ajunga straight face

| IrinaRebeca222 explică (pentru Chiric_Bogdan_Cristian_1993):

Multumesc! kiss