| Gafar_Merdan_1968 a întrebat:

Am 11 ani, imi place de un baiat de aceeasi varsta si nu stiu cum sa fac sa aflu daca si el ma place.Nu este in clasa cu mine dar o fosta colega de-a lui mi-a dat nr lui de telefon.Din cauza acelei fete el a aflat ca mie imi place de el.El vine in fiecare zi in fata clasei mele sa ia cornul si laptele si ma cheama sa vb dar nu am curajul! Si i-a zis surorii mele sa nu-mi mai placa de el. sad Pana in acea zi noi vorbean eram amici...
Cum pot face primul pas sau cum pot afla daca si el ma place? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VicentiuEbba1 a răspuns:

Buna,Gafar! Sunt Vicentiu, incantat! Ti-am citit problema si chiar sunt miscat de ceea ce a putut sa faca acest baiat! Nu merita! Dar, daca tot insisti eu o sa te ajut! Deci, imbraca-te frumos, aranjeaza-te si te duci la el in clasa si stai si petreci timp cu un alt baiat din clasa, preferabil prieten de-al lui. Daca el afiseaza semne de gelozie inseamna ca el este alesul! TE PLACE! Sper ca am fost de ajutor! Sa-mi zici daca a mers! happy

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-l abordezi si sa-l intrebi in mod direct daca este adevarata afirmatia lui facuta surorii tale, pe care ulterior ti-a transmis-o tie sora ta. Este primul pas de urmat intro astfel de situatie. Succes.

| Theodor3001 a răspuns:

1)Sora ta, te-ar putea mintii.
2)Sunt deja semne ca te-ar placea tipu' respectiv.
3)Fa-ti curaj si du-te si vorbeste cu el, mai intai pe facebook, whatsApp; apoi face to face(Fata in fata). Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând relaxează-te. Ce-i drept ești prea mică pentru un prieten dar, în fine. Oricum, îți recomand să scapi de timiditate și să vorbești cu el.

| Planet a răspuns:

Nu crezi ce esti prea mica pentru un prieten? Dar totusi o sa te ajut incearca sa vb cu el fata in fata. Fa-ti curaj si scapa de timiditate.

| Xulescu006 a răspuns:

1. Ucide-o pe fata care ti-a dat numarul de telefon, sau orice ar fi facut; n-am fost atenta, nu mi-a pasat.

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru Theodor3001):

Am whatsappu' lui dar cred ca va zice ceva de genul:"de unde naiba ai nr meu?". Multumesc!