| EmoGirl11 a întrebat:

Am din nou o mica problema. Am o viata sexuala destul de activa, dar de fiecare data se ivește aceeași problema: prietenul meu are mereu orgasm și eu nu. Ce as putea sa fac? Mulțumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Schimba-l, se gandeste numai la el!

| RAY a răspuns:

Sa-i spui emogril ca o fata nu are orgasm prinejaculare si are nevoie de preludiu adica de sex oral, sarutari etc

| Angelll98w a răspuns:

Pai sa-l lasi :d se pare ca se gindeste numai la el, cauta unul mai bun care sa se staruie sa te faca si pe tine fericita! big grin

| Foxyyyy a răspuns (pentru Angelll98w):

De ce sa il lase? Nu cred ca e cu el doar pentru sex.

| Xpressurself a răspuns:

Sa-i spui sa invete sa se controleze si sa ejaculeze mai tarziu, dupa ce te simti si tu satisfacuta. cititi impreuna despre continenta sexuala pe internet si despre exercitiile control a ejacularii.

http://www.sfatulmedicului.ro/......tura_10613

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=1698

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=3951

este bine sa cititi amandoi si este bine ca el sa inteleaga ca fara un efort si o dorinta sincera din partea lui de a te face sa simti si tu orgasmul nu va reusi.
iti recomand sa-i spui ca vrei sa tina mai mult pentru ca fetele ajung mai greu la orgasm. unele au nevoie de 15-20 de minute unele chiar 30 de minute. de altfel ar trebui sa-l inveti ca fetele au nevoie de un preludiu de minim 10-15 minute in care sa le sarute, sa le mangaie.
daca nu ai curaj sa-i spui ce iti doresti el va continua asa la nesfarsit.
mai este un aspect pe care e bine sa-l intelegi, daca nu vrea si nu face eforturi in aceasta directie nu-l vei schimba tu. mai bine cauta-ti alt iubit in acest caz.
incepe prin a-i spune despre preludiu, la fel, cititi impreuna articole pe net.
poti sa-mi scrii daca ai intrebari. bafta

| corbulalbrosu a răspuns:

Indepartarea situatiei neplacute care se pare ca se repeta continuu s-ar putea rezolva doar printr-o minutioasa pregatire prealabila a sexului printrun preludiu prelungit sau un petting bine executatat cu scopul de a te excita cat mai intens pentru a te aduce si pe tine intro stare de relaxare totala si dorinta puternica/extrema de sex imediata.Doar procedand astfel va reusi sa te faca sa atingi si sa simti si tu placerea poate chiar orgasmul inainte ca el sa ejaculeze. Succes.

| peperonies a răspuns:

Schimba prietenul.

| Gunoi a răspuns:

Fie să îi mărturisești situația și că vrei să te simți bine fie îl domini, dar nu-l schimba ca pe o haină sunt sigur că va înțelege.
Puteți apela atât la roleplay cât și la jucării happy sper să te simți mult mai bine pe viitor când faceți dragoste.
#ai grijă #să fi iubită