| Alinaaaxyz a întrebat:

Hei,TPU. Am nevoie de ceva replici cand te certi,dar nu injuraturi,replici care sa atinga la corason, sau daca te intreaba cineva : ce faci? raspuns:?? ceva raspunsuri destul de amuzante? si sa nu'mi ziceti : trateaza'l cu indiferenta. vreau replici. Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
| Louizey a răspuns:

Well, cred ca ma pricep in domeniul asta:

De exemplu la:
Ce faci? - Mi-am chinuit urechile in timp ce te ascultam.
Sa fiu sincera, nu imi vine niciunul in minte acum. Scrie-mi tu intrebarile, iar eu le dau raspuns. :3

8 răspunsuri:
| Louizey a răspuns:

Scrie-mi toate intrebarile aici, iar eu o sa le dau un raspuns. thinking

| anonimg a răspuns:

Eu te intreb: pentru ce ti-ai facut relatia aceasta? Ca sa ai cui sa-i reprosezi defectele de caracter? Pentru aceasta isi fac oamenii relatii unii cu altii?
Daca nu te "potrivesti" cu cineva, atunci nu cauta sa intrii in relatie cu acea persoana.
Nu cauta sa te certi.
Nu cauta sa intrii in tovarasii rele.
Fugi de orice ti se pare rau.
Nu raspunde rau pentru rau.
Acestea sunt sfaturi pe care ni le da Dumnezeu. Daca ascultam de ele si le implinim, va fi ferce de noi; daca nu, atunci singuri ne vom face rau.
Cauta sa gasesti pacea, si sa o pastrezi intotdeauna in inima ta, in orice imprejurare.
Si Domnul Isus a fost adolescent. El atrecut prin ce treci si tu. Si cand era atatat de ceilalti "prieteni", El canta una din cantarile Sionului. Astfel, si ceilalti incepeau sa cante impreuna cu El. In felul acesta ii castiga si pe ceilalti de partea Sa, iar spiritul celui rau era indepartat de atmosfera aceea. cauta sa nu-i urasti pe cei care iti fac rau. Cauta sa te apropii de Dumnezeu, si El Se va apropia de tine.
Daca raspunzi cu rau pentru rau nu iti vei putea forma un caracter vrednic de admirat de Dumnezeu, de ingeri si oameni, si de intrat in Imparatia lui Dumnezeu.

| Alinaaaxyz explică (pentru Louizey):

`intrebare : Stie mama ta ca esti proasta?
raspuns :
intrebare : cati ani ai?
raspuns :? laughing
nu mai stiu. da'mi ceva replicti cand te certi. :* Multumesc.

| Rockefeller a răspuns (pentru Alinaaaxyz):

Intrebari rasuflate

| darriya a răspuns:

Cand te intreba cineva "cf" si nu iti place aceea persoana, te enerveaza, i rapunzi,"eh ce sa fac, mi-o pieptan laughing)

| PolishJew a răspuns:

El:Ce faci?
Tu:Stau pe scaun si citesc ce-mi scrii tu straight face

| Cristina45 a răspuns:

Ciudat straight face ai nevoie sa iti zica cineva replici pentru cand te certi straight face, asta nu am mai auzito ....cand te certi cu cineva iti vin atunci pe moment cuvintele, si tu iti programezi dinainte ca o sa te certi? laughing... esti cam ciudata fetito

| Strwberrs a răspuns (pentru Cristina45):

Probabil e mai timida de fel. Nu trebuie sa o faci ciudata doar pentru asta.