| UnBaiatSincer a întrebat:

Am o foarte mare problema.O sa fiu scurt pentru ca e mult de povestit.Acum ceva timp am cunoscut-o o fata, ne-am imprietenit si am devenit un cuplu.Cand ma duceam pe la ea prin clasa era foarte rece cu mine,se comporta ca si cum am fi prieteni nu iubiti, am trecut peste in prima faza.Dar dupa o decizie luata la nervi m-am despartit de ea.Nu am mai vorbit dar dupa 10-20 de zile de la despartire am realizat ca o iubesc si ma gandesc numai la ea.Am incercat sa ne impacam si au urmat discutii lungi despre asta, ea a zis ca nu mai simte nimic pentru mine si asta e motivul pentru care nu vrea sa se impace cu mine, am ramas prieteni si acum cateva zile am incercat din nou sa ma impac cu ea dar fara succes.Azi e ziua ei si i-am cumparat un cadou de care s-a bucurat, zic eu, destul de mult.Intrebarea mea ar fi:daca mai e vreo sansa sa ma impac cu ea? Eu as vrea sa o uit dar pur si simplu nu pot. Vreau sa mentionez ca nu vreau raspunsuri cu,, uit-o" sau alte chestii de genu`.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| buldog a răspuns:

Dragul meu prieten, nu o sa iti spun ceea ce vrei sa auzi, ci ceea ce cred cu adevarat. Stii proverbul acela, ca daca pleci si nimeni nu te trage inapoi, esti pe drumul cel bun, nu? In plus, tine minte... atata timp cat stie ca iti place de ea si are impresia ca te poate avea oricand, nu o sa accepte impacarea. Fetele sunt ca elasticul... cu cat te indepartezi mai mult, cu atat vin mai repede. Daca la 3 zile dupa cea ea te-a refuzat prima oara iti faceai alta prietena aveai sanse mai mari sa fii cu ea acum laughing! Crede-ma! Sa nu imi spui ca "nu e genul" ca am auzit asta de cel putin 15 ori.

3 răspunsuri:
| Dany20 a răspuns (pentru buldog):

True story! Big like!

| ReXaS a răspuns:

Cumpara una, EastBay 2 milioane happy Bafta si funda

| Emilian65 a răspuns:

Insista cu vizitele pe la ea prin clasa sau pe acasa, discuta mai mult cu ea despre dorinta ta si poate ea se intoarce la tine si va iubiti cu adevarat.