| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. In 2014 am cunoscut un baiat, care mi-a fost si primul, am stat putin cu el apoi ne-am despartit, n-am mai stiut nimic de el. Dar anul trecut prin mai, ne-am intalnit intamplator pe plaja, apoi decis sa ne vedem seara doar pentru a ne simti bine, iar de atunci am ramas impreuna. Am inceput sa ma atasez din nou de el, m-am mutat cu el. Insa acum e mai complicat, cat am fost despartiti a facut un copil cu una, si inca e cu ea. Adica acolo de unde este el are o viata, si cu mine aici alta viata. Vine mereu la mine acasa, la ai mei, etc. La inceput eram foarte atasata de el, dar pe langa mine si fata cu care are copil, mai umba cu altele, timp in care ma consumam mult, plangeam, fumam 2 pachete de tigari pe zi, slabsem, etc. De 2-3 luni s-au cam schimbat lucrurile, el a inceput sa se ataseze, si sa ii cam pese de asa-zisa noastra "relatie".
Acum isi petrece timpul doar cu mine si cu ea. Dar cum locuieste cu mine pe ea si pe copil ii vede 2-3 zile pe luna. Partea proasta este ca eu am inceput sa fiu cam indiferenta cu el, sa nu prea imi mai pese, si as vrea intr-un fel sa ma dspart de el, iar pe cealalta parte stiu ca mi-ar fi destul de greu sa ma obisnuesc fara el. Vreau un sfat sau macar o parere care mi-ar fi de ajutor in a ma decide ce ar fi bine sa fac. Dau funda, multumesc!

3 răspunsuri:
| Ralf1971 a răspuns:

Ce-ti place la el, sau esti neancrezatoare in relatia cu un viitor barbat?

| kavasaki99 a răspuns:

Cautăți o relație stabila.

| ad28forte a răspuns (pentru Ralf1971):

Ralf, in general nu sunt neancrezatoare, insa in relatia asta nu stiu cat de mult ar trebui sa cred intr-un viitor alaturi de el, are totusi un copil.