| alynusha2992 a întrebat:

Am si eu o intrebare..de ce imi e frica sa fac dragoste? eu mi-am inceput viata sexuala cu fostul meu iubit.iar dupa ceva timp el m-a lasat pentru altcineva.iar acum dupa ceva timp am gasit pe cineva si ne dorim amandoi sa facem dragoste dar mie imi e frica, poate pentru ca as putea face ceva gresit sau poate complexele mele ma descurajeaza in legatura cu aspectul fizic desi sunt ok din punctul asta de vedere. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ceea ce simti e normal, dat fiind ca e al doilea partener happy
Emotiile vor trece de la sine. Tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai gandesti, sa te lasi dusa de sentimente si sa nu te mai ingrijorezi aiurea. Complexata nu cred ca esti, avand in vedere ca tu spui ca esti ok. Toate problemele sunt doar in mintea ta, deci pur si simplu inchide ochii si pune stop gandurilor negative!

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Poate ca ti-e teama de intimitate si de ceea ce implica ea. Inconstient, ti-e frica sa nu fii din nou parasita.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu lasa oportunitatile sa treaca pe langa tine, fa-ti de cap fara regrete, distreaza-te maxim, asumati riscul ca vei fi parasita, nimic nu garanteaza ca o relatia va dura

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nimic nu-i garantat in viata doar moartea, deci multe studii spun ca cupluriile care fac sex dupa mult timp au sansa sa depaseasca 3 ani, eu spun ca o relatie rationala in care fiecare isi stie interesele dureaza mult mai mult ca una emotionala, falsa, el ca barbat vrea sex e o nevoie umana si ea are interesele ei

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Excelent spus, de acord cu tine