| Blonduta_Flory_1997 a întrebat:

Hei TPU :* am si eu o mica problema si asa avea nevoie de sfaturi. Sunt fata si am 18 ani, nu prea am avut noroc in relatiile care au trecut si de curand am realizat ca un singur baiat m.a iubit cu adevarat din tot trecutul meu. El e mai mic ca mine cu 2 ani si suntem si in acelasi liceu. Relatia cu el s-a terminat pentru ca mama mi-a zis ca e prea mic. Intr.un fel el era exact asa cum vreau sa fie un baiat intr.o relatie, era perfect pentru mine, dar nu stiu daca aveam vreun sentiment pentru el. Prietenele mi-au zis ca nu merita sa pierd un asa baiat, dar am pus punct relatiei din cauza spuselor mamei. Acum ma simt singura si ma gandesc la cum se purta el cu mine si ce lucruri dragute imi spunea. Zilele acestea l.am cautat, el cred ca inca tine la mine chiar daca au trecut 6 luni de atunci. voi ce credeti ca ar trebui sa ma impac cu el si sa incerc sa ma bucur de relatie? sad am nevoie de sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asculta-ti inima.O relatie reusita se obtine destul de rar si uneori cu multe eforturi. Doar tu iti poti da seama daca merita sa refaci relatia.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„ Intr.un fel el era exact asa cum vreau sa fie un baiat intr.o relatie, era perfect pentru mine, dar nu stiu daca aveam vreun sentiment pentru el."
===
Eu te-aș ruga să lași bietul copl în pace - tu nu îl vrei pentru că l-ai iubi, îl vrei pentru că nu te lasă maică-ta cu el; îl vrei pentru că prietenele ți-au spus că „ți se potrivește"; îl vrei pentru orice alt motiv decât dragostea.
Cu ce ți-a greșit?!?

| Lawliet14 a răspuns:

Nu e prea mic deloc daca e o diferenta de doar 2 ani intre voi. Nu-l lasa!

| NoRegretsxx a răspuns:

Wtf. Nu-l iubesti. Deci de ce ti-ai pierde timpul cu el si mai ales, de ce l-ai face pe el sa-si piarda timpul cu tine, cand ar putea intalni o fata de care sa se indragosteasca si care sa fie indragostita de el?!?! Ca te simti tu singura huh?

| Blonduta_Flory_1997 explică (pentru NoRegretsxx):

Nu... Nu am vrut sa sune asa de rau. Mie imi place de el, cum am zis si mai sus. E baiatul perfect intr.o relatie, doar ca nu simt acel ceva crying o sa discut cu el. Multumesc mult

| Catalina1243 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el ca n-ai ce sa pierzi! Spune-i ce simtiwinking

| Fretus a răspuns:

Nu conteaza ce a zis mama ta daca tu il iubesti atunci demonstreazo, nu lua in seama ce borbeste lumea ei sunt doar invidiosi pe fericirea voastra.