| MariaRawr a întrebat:

Hei, TPU. am si eu o problema, mai mare. De aproape 4 ani plac acelasi baiat, stau ca o proasta dupa el sperand ca poate. poate se va intampla ceva... Toti mi-au zis sa il uit, sa imi gasesc pe altcineva sau ca "mai are balta peste". Dar pentru mine acea "balta" nu are nicio relevanta, atata timp cat eu il vreau doar pe el. Nu stiu ce sa mai fac, deja cred ca a ajuns cam prea departe chestia asta si vreau sa inceteze. Niste sfaturi?

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca are prietena, nici nu te m-ai gandi la el. Nu e frumos sa te bagi peste o relatie.

Daca nu are, de ce ai asteptat atata timp si nu ai facut primul pas? Baga-te in seama cu el, dai semne ca-l placi si omul va intelege ce doresti sa transmiti. Poate sa fie sincer cu tine daca vrea sa fie cu tine sau nu.

Bafta!

| MariaRawr explică (pentru MihaelaDart):

Avea prietena, si bineinteles ca nu m-am bagat peste ei. Acum nu are dar nu as putea sa il bag in seama din nou. am fost colegi 8 ani de zile si nu stiu daca am schimbat cateva cuvinte.

| Diiana232997 a răspuns:

Macar vorbesti cu el sau ceva? Si eu am fost in situatia ta, nu chiar 4 ani dar in fine. Faza ii ca pana nu iti indeplinesti capriciul nu prea ai cum sa-l uiti, ii zic caprici pentru ca eu nu cred ca il iubesti, poate e o obsesie. Totusi eu zic sa incerci sa vorbesti cu alti baieti. Eu, de fapt cu toti asa am trecut peste happy

| aalessyaaaMk a răspuns:

Scumpa, uita-l lasa-l sa plece, nu te merita daca nu a observat pin acuma o fata frumoasa ca tine.happy

| MihaelaDart a răspuns (pentru MariaRawr):

Ce mai astepti... este singur, indrazneste sa faci tu primul pas. Vorbeste orice cu el, nu te limita doar un salut si ce faci? vorbeste ce-ti vine, doar de ai capta atentia si la final de discutie intreaba-l daca vrea sa iasa prin parc la plimbare sau sa mergeti la un film la cinema. Nu astepta ca el sa faca primul pas, poti sa astepti 10 ani daca el e chior si nu te vede... fa-i tu vederea sa-i fie buna cu silueta ta.

Succes!

| EuS200 a răspuns:

Uita-l..serios. Daca relatia voastra in 8 ani de zile nu a fost prea stralucita, te astepti ca acum sa fie? Sa te vrea dintr-o data? Nu iti mai face scenarii desarte, te chinui singura. Treci peste. Poate ca par rautacioasa insa, asta e solutia pe care o vad eu.

| MacGrey a răspuns:

Încearcă să nu te mai gândești așa mult la el, chiar dacă va fi greu. Pentru că în timpul ăsta poate chiar apare cineva care te vrea și te merită.

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

De ce vreti mereu ca tipii sa faca vestitul "prim pas" nu pricep

| AndreescuMMO a răspuns:

Pentru o fata e altfel cand se baga in seama cu un baiat, inseamna ca acea fata chiar il place, daca tu esti destul de atragatoare si el e genu de baiat care nu se incurca cu toate proastele, 100 % va fi al tau. iar daca esti deloc atragatoare si el e genu de baiat care e cel mai popular din scoala, ti-as recomanda sa te reprofilezi. dar totusi cum e? sa iti pot da un raspuns mai clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ar vrea sa iasa cu una ca tine, cica ati fost 8 ani colegi dar nu ati vb mult, esti moarta dupa el dar astepti sa vina pe cal dinspre rasarit. cum naiba sa stie ca tii la el cand el nu stie ca existi. stai si astepti. astepta cu buza umflata, daca nu stii sa faci ceva pentru cel care tii, doar stai si astepti, si desigur te plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aalessyaaaMk):

Sunt curios, va stiti in viata reala sa stii ca e asa? aiurea sa zici asa ceva cand nu ai habar despre cine vb, daca e serial killer? laughing.

| MariaRawr explică (pentru anonim_4396):

Mereu il chemam afara si ieseam, vara asta am iesit foarte mult, dar de 1 luna nu am mai vorbit deloc si imi e aiurea sa il mai chem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaRawr):

Daca era catusi de putin interesat de tine, facea el o "mutare". uita-l, cauta unu de nasu tau.