| anonim_4396 a întrebat:

Azi vin cu o nouă problemă dar nu a mea, ci a prietenei mele.
Are 13 ani și doar acum am primit un apel de la spunandu-mi ca s-a masturbat introducandu-și coada unei periute de dinti iar mai apoi a început sa-i curgă cateva picături de sânge iar la urinare a usturat-o putin..Nu vrea să-i spună mamei sale de cele întâmplate pentru ca îi e rusine deci, eu sunt aici sa o ajut. Asa ca, imi poate spune cineva daca e grav și dacă trebuie control medical? Va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Practic NU s-a intamplat nimic grav sau de luat in seama. Fiindca cel mai probabil acea sangerare foarte slaba (de doar cateva picaturi) s-a produs ca urmare ori a lezarii, a fisurarii sau a ruperii thinking intr-o foarte mica masura a marginii perforatiei care exista din nastere pe suprafata membranei numite HIMEN. Dar mai exista si posibilitatea ca dupa ce coada periutei de dinti a fost bagata/trecut prin gaurica existenta in himen si a ajuns in vagin, din cauza unor miscari mai bruste sau mai neatente, sa fi lezat/ranit mucoasa existenta pe peretele vaginului si de acolo sa fi provenit acele picaturi de sange. In concluzie in niciun caz acea mica sangerare NU reprezinta o situatie nici grava si nici de luat in seama. S-a intamplat sa se produca si atat. Nimic mai mult. Fata a ramas in continuare VIRGINA chiar si daca in cel mai rau caz ''pasarica'' a ajuns sa fie DEFLORATA insa numai in cazul in care din neglijenta/greseala a fost rupt himenului partial sau total. Usturimea a aparut in urma contactului dintre urina care are pH-ul acid si rana care a aparut pe suprafata himenului. Multa sanatate!

| Emily2207 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc! Cred ca iti va fi foarte recunoscătoare happy
Dar, mi-a spus că i-a mai curs putin sânge pe chilot ( acum cateva minute mi-a trimis mesaj) + ca doar acum am aflat:,, Nu au fost doar niste mici picături, era ceva putin mai mult" - ce mi-a spus ea.e normal?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O să aibă o sarcina cu acea periuță. data viitoare sa te protejezi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crăciun fericit laughing

Răspuns utilizator avertizat
| vulpitaa18 a răspuns:

Nu e nimic grav, sa stea linistita ca îi trece in cateva zile