| anonim_4396 a întrebat:

Azi vin cu o nouă problemă dar nu a mea, ci a prietenei mele.
Are 13 ani și doar acum am primit un apel de la spunandu-mi ca s-a masturbat introducandu-și coada unei periute de dinti iar mai apoi a început sa-i curgă cateva picături de sânge iar la urinare a usturat-o putin..Nu vrea să-i spună mamei sale de cele întâmplate pentru ca îi e rusine deci, eu sunt aici sa o ajut. Asa ca, imi poate spune cineva daca e grav și dacă trebuie control medical? Va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Practic NU s-a intamplat nimic grav sau de luat in seama. Fiindca cel mai probabil acea sangerare foarte slaba (de doar cateva picaturi) s-a produs ca urmare ori a lezarii, a fisurarii sau a ruperii thinking intr-o foarte mica masura a marginii perforatiei care exista din nastere pe suprafata membranei numite HIMEN. Dar mai exista si posibilitatea ca dupa ce coada periutei de dinti a fost bagata/trecut prin gaurica existenta in himen si a ajuns in vagin, din cauza unor miscari mai bruste sau mai neatente, sa fi lezat/ranit mucoasa existenta pe peretele vaginului si de acolo sa fi provenit acele picaturi de sange. In concluzie in niciun caz acea mica sangerare NU reprezinta o situatie nici grava si nici de luat in seama. S-a intamplat sa se produca si atat. Nimic mai mult. Fata a ramas in continuare VIRGINA chiar si daca in cel mai rau caz ''pasarica'' a ajuns sa fie DEFLORATA insa numai in cazul in care din neglijenta/greseala a fost rupt himenului partial sau total. Usturimea a aparut in urma contactului dintre urina care are pH-ul acid si rana care a aparut pe suprafata himenului. Multa sanatate!

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Emily2207 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc! Cred ca iti va fi foarte recunoscătoare happy
Dar, mi-a spus că i-a mai curs putin sânge pe chilot ( acum cateva minute mi-a trimis mesaj) + ca doar acum am aflat:,, Nu au fost doar niste mici picături, era ceva putin mai mult" - ce mi-a spus ea.e normal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O să aibă o sarcina cu acea periuță. data viitoare sa te protejezi

| vulpitaa18 a răspuns:

Nu e nimic grav, sa stea linistita ca îi trece in cateva zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crăciun fericit laughing

| Throwaway2057496183 a răspuns (pentru Denis6688):

De-a v-ați ascunselea*, puneți*, a dat*, cel*. Din câte se vede, ești un religios fanatic, iar Biblia pare să fie singura carte pe care ai citit-o vreodată. Ai postat un comentariu fără pic de relevanță, ocărind o fată de 13 ani, spunându-i că mintea îi este controlată de diavol. Masturbarea e un comportament normal, prezent chiar și la copiii între 5 și 9 ani. Dacă alegi să-ți petreci timpul postând comentarii retardate, să nu te miri că vei fi considerat un boșorog care nu are niciun loc pe lumea asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Și dacă pune mâna pe Biblie în loc de, așa se rezolvă problema? Sau chiar pe carte?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Un om care nu are sanse la femeie
Ce vrei să spui cu asta? Te întreb căci vreau să te ajut.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Vrei să spui că toate femeile din viața lui până acum nu au vrut. Asta s-a întâmplat până acum. Ce face el în mintea lui. Spune așa. Dacă până acum nici o femeie nu a vrut, nici de acum înainte, nici o femeie nu o să vrea cu mine. Și această concluzie a lui, o numește șansă, soartă. Ca să fii 100% sigur, ar trebui să continui cu toate femeile, dar nu le-au terminat pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Ei, dacă te-ai săturat, nu mai poți face nimic. Dar vorba ta, ești și tu om, ca și alții. Pentru asta, tot respectul meu. Pace.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denis6688):

Eu încerc să te scot din depresie. Dacă plâng și eu și tu, unde ajungem? Ai putea face tu mișto de tine. Asta te-ar scoate. Și discuția cu mine te-ar putea scoate. Dacă nu spui ce te doare, de unde să știu eu și alții?

| Lyona a răspuns (pentru Denis6688):

Buna! Cu toata stima, sunteti un/o proasta, Denis/a.Traim in sec. XXI, iar copii sunt predispusi anumitor informatii la care parintii lor nu au fost acum 10 ani, caci nimeni nu confrunta astfel de probleme.Pacat ca saracii de ei trebuie sa intrebe astfel de probleme pe un site, cand ar putea sa intretina o conversatie cu parintii lor.Le inteleg frica, caci cu siguranta si tutorii au aceeasi idei ca si dmv.Probabil rata masturbarii prin 2010 era mai scazuta, insa asta pentru ca putini stiau de aceasta metoda, plus multi alti factori.
'Varsta hormonala' ca sa zic asa, incepe de la 14 ani in sus, daca nu si mai repede.E ceva complet normal necesitatea de a opri acesti hormoni, masturbarea e complet normala.Va rog frumos sa va informati despre secolul in care traim si ultima revolutie! Seara frumoasa!