| Alexandra_Sonia_1997 a întrebat:

Ce sa fac daca imi place un baiat mai mare si mi-e rusine sa vorbesc cu el? Raspunsul care ma ajuta cel mai mukt primeste FUNDA!

10 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Rau ai facut ca ai pus ochii pe unu mult prea mare...
Oricum, nu ar trebui sa-ti fie rusine de el, atata timp cat il placi si el te respecta, nu e un nesimtit. Daca vrei sa-ti incerci norocul poti intra in vorba cu el, comunicati cat mai mult. Nu-ti fie teama, fi mai curajoasa! Importanta e comunicare, poate intr-un final...o sa aiba si el sentimente pentru tine.

Take care!

| Casandra88 a răspuns:

Pai poti sa incerci sa iesi cu prieteni comuni..Incearca sa-i atragi atentia si sa-i dai de inteles ca esti interesata de el..Cand treci pe langa el incearca sa te uiti la el si sa-i zambesti si vezi cum reactioneaza si el..Bafta si sa-mi spui ce ai rezovathappyte pup

| Alexandra_Sonia_1997 explică (pentru Casandra88):

Pai da dar problema este ca si prietenii lui sunt la fel de mari. si de fapt nu stiu cati ani are dar pare mai mare decat mine... Ceeee sa fac?!?!?!?!?!?!

| Alexandra_Sonia_1997 explică (pentru h3r):

Nu e mult prea mare... nici nu stiu cati ani are!

| Casandra88 a răspuns:

Pai daca chiar iti place de el incearca sa te interesezi de el si pana la urma nu conteaza varsta conteaza cum gandeste el..Cum a mai spus incearca sa-i tragi atentia si el find mai mara isi va da seama. daca iti doresti ceva cu adevarat vei reusi.happy

| h3r a răspuns (pentru Alexandra_Sonia_1997):

Salutare ( din cate imi amintesc, am mai postat un raspuns si nu apare, off... ).
Deci draga mea, daca nu-i cunosti nici varsta, presupun ca nici numele. Pentru tine ma gandesc ca este doar o atractie fizica. Parerea mea este ca ar trebui sa-l lasi in pace pe baiat, daca iti este scris sa te vezi cu el o sa se intample, daca nu... nu.
Nu ai ce vorbi cu el, lasa-l.

Nu iti mai face sperante draga mea. Take care!

| Alexandra_Sonia_1997 explică (pentru h3r):

Ii stiu numele!

| h3r a răspuns (pentru Alexandra_Sonia_1997):

Pai atunci, de ce nu incerci sa te bagi cu el in seama?
Ati vorbit vreodata?

| Alexandra_Sonia_1997 explică (pentru h3r):

NU! Am spus si in intrebar ca nu am vorbit! Nu mai pun intrebari fara sens

| h3r a răspuns (pentru Alexandra_Sonia_1997):

Sper ca nu mi-ai zis sa nu mai pun intrebari fara sens, pentru ca nu are rost. Tu ne-ai spus noua doar ca ti-e rusine sa vorbesti cu el.
Ai 2 solutii : ori o lasi balta, ori faci rost de id.
Cat despre rusine... cu rusinea nu faci nimic in viata.
Iti iei inima in dinti si gata! Daca o sa ajungi sa vorbesti cu el pe mess, o sa fie mult mai usor, vei vedea. Totul o sa vina pe moment.

Succes.