| frumuseteadefetitza a întrebat:

Hei, TPU. Deci sora mea mai mare de 14 ani a avut la varsta de 12 ani un iubit pe nume madalin si el avea un frate pe nume iuli.Si el ma placea pe mine si eu il placeam dar nu stiam cum sa-i spun. Apoi el a trecut clasa a 5 si acum el face ore dupa amiaza si eu nu-l mai pot vedea si sora mea la intrebat daca ma mai place si a zis nu si ma doare. cum sa fac sa il vad si sa ma placa? Fundaa! pa pa TPU:*:X

16 răspunsuri:
| NeneaGogu a răspuns:

Si-si -itooooo, lasa dracu prostiile, de carte nu te doare?

| mat31new a răspuns (pentru NeneaGogu):

Amin.

Răspuns utilizator avertizat
| cocianmariana a răspuns:

In primul rand nu fii agita dar fa-ti curaj si intreaba-l daca il vei vedea

| Astaeparereamea a răspuns:

Hai sa fim seriosi

| Mentosaane a răspuns:

Cati ani ai, tu? Pai pentru inceput spune-i sorei tale mai mare sa vorbeasca cu el pentru o intalnire..Si uite un sfat de la mine:''Fii cat mai naturalawinking''. Te puup:*(Fundita:d)

| nikimportant a răspuns (pentru NeneaGogu):

laughing)

| betsy a răspuns (pentru cocianmariana):

*nu fi. Forma negativa de imperativ se formeaza de la infinitiv. Cu un singur "i".

| loveyourkiss a răspuns:

Poate ca ar trebui sa mergi putin mai devreme la scoala, pote va intalmiti si ai putea intra in vorba cu el, sa va apropiati din nou, sa fi draguta si cu putin noroc o sa reaprinzi flacara. Succes big grin

| IULY991 a răspuns:

Daca a zis ca nu lasa-l in pace, nu poti sa-l obligi.

| Iwan a răspuns (pentru NeneaGogu):

Mai tu daca nu ai un sfat ce pnm cauti aici?raised eyebrows...Vezi ca, scrii degeaba.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Iwan):

ti se pare corect ca la varsta de nici 13 ani sa vorbeasca de iubiti? si mai suptire cu pana ca ti le smulg pe toate si o sa ramai la tol festiv

| Iwan a răspuns (pentru NeneaGogu):

Ma te freaca pe tine grija daca vrea sau nu 'iubit'? sau daca vorebeste despre asta... ea vrea doar un sfat ...Asa ca, Shh;-$.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Iwan):

"ma " sa-i spui lu' tac'tu! si cred ca dupa apelativul ma erea corect sa pui o virgula sau si tu ai doar 13 ani?

| Iwan a răspuns (pentru NeneaGogu):

App nu sti-am ca suntem la limba romana..Sau, ca trebuie sa pun vrigula cand doresti tu...Virgula se pune dupa cum te exprimi..Imi pare rau dar presupun ca fiecare se exprima cum doreste raised eyebrows.

| UnicornulVesel a răspuns:

Deci, tu ce varsta ai mai exact? Pai, daca sunteti la aceeasi scoala, du`te mai devreme cu maxim o ora cu o prietena sau chiar sora ta daca are timp liber si intra in vorba cu el. nu stiu. poate chiar va intalniti intr-o anumita zona preferata de tine sau chiar de el. Cu siguranta daca il placi si ii arati asta, poate isi va da seama ca si el te place. Dar ai grija! Sa nu il iei din prima! Dupa ce ati terminat de vorbit, il pupi frumos pe obraz, ii zambeste dragastos, ii faci cu mana si un scurt " Pa`pa" este de ajuns. Succes happy.