| Lare13M a întrebat:

Hei, TPU! Deci, va spun de la inceput ca o sa fie un mesaj lung, asa ca cine vrea imji poate raspunde. Eu am 19 ani si am o relatie cu unul de 17 de vreo 4 ani cu despartiri si alte relatii peste, problema este ca a avut o relatie de 6 lunicu o copila de 14 ani si a iubit-o mult. In fine, dupa relatia lor eu mi-am inceput viata sexuala cu el, dar nici nu ne impacasem. Eu m-am indragostit de el, am inceput sa-l iubesc si i-am spus. Acum avem din nou o relatie, dar e mai serioasa, problema este ca e super indifernt cu mine si cand ii bat apropoul sa ne despartim imi zice sa fac ce vreau. Ma suna rar si etc. L-am intrebat de ce se comporta asa si mi-a zis ca ii e frica sa nu il fac sa sufere cum a facut si aia. Eu nu stiu ce sa cred, intrebarea e, e posibil sa nu o fi uitat pe fosta si sa o mai iubeasca inca. Jur ca il iubesc super mult si nu m-as vedea cu altul, chiar daca baieti sunt destui. Ce as putea sa fac, cum sa ma comport? Sa-i arat mai mult ca il iubesc, dar cand fac asa e si mai indifernt. Dati si voi un sfat, care stiti. Multumesc. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu ar trebui sa te schimbi tu ci el.Este inca imatur si nu realizeaza ca intr-o noua relatie mai ales serioasa nu mai exista trecut si ce a facut cealalta.
Vorbeste cu el si spune-i ca tu esti tu foasta este foasta iar daca nu isi va schimba comportamentul asta indiferent in timp te va face si pe tine sa te schimbi in rau si atunci posibilitatea sa il ranesti este mai mare.El se teme sa nu fie ranit dar nu se gandeste ca acum te raneste pe tine?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu te schimba. El s-a îndrăgostit (oare?) de cea pe care o știe de 4 ani. Dacă te schimbi, poate nu o să-i mai fii pe plac.
Și nu te gândi că o despărțire nu lasă urme... ai răbdare, numai timpul le poate vindeca. Și o iubită sinceră ce-i e alături mereu, dar fără să-l sufoce.

| sweetangels a răspuns:

Gandeste-te cat o sa poti suporta sa te trateze asa. Sa fim seriosi, nu ai de ce sa-ti pese de fosta lui, prin asta nu face decat sa te umileasca. Tu il iubesti dar peste ani de zile te vei uita in urma si o sa-ti aduci aminte ca ti-ai pierdut cei mai frumosi ani langa unu care efectiv nu te iubea/nu ii pasa catusi de putin de tine. El inca se gandeste la fosta lui si se poarta cu tine in functie de esecul pe care l-a trait cu aia. Eu zic sa te mai gandesti, sentimentele te-au cam orbit...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Uita si "freaca" cu aceeasi sinceritate, pana vei gasi omul care sa-ti demonstreze ca poate fi si sincer si fidel; asta este sensul unei relatii ideale

| JJ227 a răspuns:

La varsta lui, la 17 ani, daca a ajuns sa manance cireasa, si-a atins scopul! Daca vrei ceva serios, ia-ti baieti mai mari, nu pustani care joaca Counter Strike la varsta lor si cauta sa mai vada o buca! El e indiferent din cauza ca si-a atins scopul, adica sa se culce cu tine. Vezi tu, intr-o relatie, daca totul se consuma prea repede, si nu e exponential, automat flama se cam stinge! Daca ati fi luat-o asa putin cate putin, poate ar fi fost alt deznodamant. Din cate inteleg, el a avut o relatie de 6 luni cat ati fost despartiti, si e posibil sa se fi impacat cu tine, doar ca sa o uite pe fosta lui! Am trecut si eu prin asta recent, by the way! Eu zic sa-i dai next, daca nu cumva doresti sa fi luata pe post de pansament!

| cyupaku a răspuns:

E mai mic si gandeste mic, cauta unul mai mare ca tine cu vreo 10 ani si sa vezi turatie la blanita

| Vlăduț_Cristi_1998 a răspuns:

Daca vrei o discuție mai amănunțită si mai multe sfaturi putem vorbi pe privat matusa mea e Psiholog

| Lare13M explică (pentru Freya1):

Vorbesc mereu cu el si ii spun ca daca mai continua asa o sa ma piarda, el isi cere scuze, plange in fata mea, iar dupa se comporta la fel. Zice ca nu stie de ce se comporta asa, dar cu toate astea tot nu se schimba...

| Freya1 a răspuns (pentru Lare13M):

Deja mi se pare ca joaca teatru a vazut ca prinde la tine cu plansu si face asta de fiecare data cand vede ca nu mai este cale de intors.
Spune-i ca daca asa este felul lui de a fi si asa stie el sa iubeasca sa te lase pe tine sa il inveti iar daca te iubeste cu adevarat va face un compromis de a fi sincer.Un om care iubeste, un om indragostit nu poate sa fie indiferent ca iubita lui e suparata ca certurile nu mai contenes, ca ea vrea sa il paraseasca.
Oameni nu raman mereu ca la inceputul relatiei dar tu te-ai indragostit de el de felul lui de a fi si pentru ca ti-a oferit acea atentie si dragoste de care tu aveai nevoie.Nu zice nimeni ca trebuie sa fie ca si la inceput sau sa fie totul perfect dar daca uita macar din cand in cand sa iti arate ce insemni tu pentru el e clar ca s-a vazut cu saci in caruta si acum mai sunteti impreuna doar pentru a avea (scuza-ma) la indemana o femeie