| RaduVic a întrebat:

Ma plimbam liniștit cu iubita mea pe strada. Si un țigan care o plăcea a venit la noi, s-a certat cu mine și mi-a dat un pumn în față.
Acum mă simt prost și îmi e frica ca iubita mea să nu fie afectată.
Voi fetelor v ați despărți de iubitul vostru în situații de genul? Credeți că am scăzut în ochii ei? Cum pot să uit și să nu mă creadă iubita un fraier?
Nu am reușit să ripostez fiindcă era cu alți doi inși și poate ieșea mai rău.

Răspuns Apreciat de Editori
| antonimilk a răspuns:

Nu, logic. De ce? Daca te iubește, atunci nu.
Ai dat dovadă de curaj și inteligența că nu ai aprins conflictul și ai știut cand sa pui stop.
Și eu as fi făcut la fel. Am pățit asta cu fratele meu la fotbal cu niste puști dar fiindcă erau mulți n-am ripostat, plus că e plângăcios și îmi făcea probleme.
Răzbunarea nu-i bună și duce la altă răzbunare, plus că nu-i câștigi nimic și pe deasupra fiind țigani îți făceai probleme degeaba...o mai puneai și pe ea in pericol cu jegosii aia, cine știe unde se ajungea.
Nu ai de ce sa te simți așa, eventual poți vb cu ea să-i spui cam ce ți-am spus și eu. Ar trebui sa se bucure că ești bine și cred că asta face.
Tot respectul meu. Daca se lua de ea sau o atingeau etc atunci sa fi ripostat dar în rest nu.
Privește o pe iubita ta cum vede situația cu bătăușul ăla, i se pare impresionant că a dat pumn? Nu...
Fetele vor protecție, iubire, dragoste, afecțiune, atenție, înțelegere și zâmbete, sfaturi etc...

11 răspunsuri:
| nobodynowhere a răspuns:

Prietene! Daca prietena ta te lasa pentru ca nu ai dat cu pumnul, este pierderea ei, nu a ta.
Ai facut bine ca nu te-ai batut. Fii barbat si nu mai gandii in felul asta. Pumnul este pentru prosti, ca sa intelegi ideea. Ti-a dat una, nici o problema, mergi mai departe. Nu te bate niciodata in fata unei fete, pentru ca, daca este fata educata si inteligenta, nu vrea langa ea un bataus sau un smecher ce sa se bata cu toata lumea, ci vrea un baiat destept, ce sa o iubeasca frumos, sa ii ofere o floare, si sa o tina in brate cand ii este greu, sa incerce sa o ajute cat de mult poate la greutatile peste care ea singura nu poate trece. Fii barbat, nu copil, in sensul acela despre care noi vorbim acum.
Succes.

| KRLL a răspuns:

Macar ai incercat sa faci pe barbatul?
Sa o protejezi, sa te pui tu in fata ei, gen chiar daca nu ai putut sa l bati, macar nu ai tacut din gura sau plecat de langa prietena.
Sfat, la 15 ani am avut o situatie de genu, m-am luat la bataie cu 4, chiar daca stiam ca n am sanse, dar ea a apreciat curajul, cat a fost el...
La doua zile dupa m-am apucat de k1 si etapa nationala ma asteapta acus. big grin
Daca prietena e frumoasa, situatii din astea vor mai fi, ciorile naiba.
Apuca te de un sport?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru nobodynowhere):

Ce legatura are ca ai luat un pumn si tu ii dai in schimb 2 de cade lat cu comportamentu tau in general
Poti fi destep si sa stii cum sa tratezi si sa oferi sprijin moral unei fete cu faptul ca tu vrei sa dai perversa de ramane lat la unu care nu se opreste nici daca vede ca are iubit si nu e interesata de el

| RaduVic explică (pentru KRLL):

Da, am încercat. Tipul avea 25 de ani. Eu 17

| Emma30555 a răspuns:

Nu are cum sa te considere fraier în situația descrisa de tine. Și eu ca femeie încerc sa l protejez pe cel de lângă mine și nu as vrea sa pățească ceva. Dacă e o tipa deșteaptă se bucura ca nu ai pățit ceva mai nasol. Putea chiar ea sa sara în apărarea ta sa aplaneze conflictul. Eu asa as fi făcut deoarece sunt șanse mai mici ca un golan sa se ia și de ea. Cred ca as fi chemat politia

| xadsada a răspuns:

Daca in locul prietenei tale era mama ta oare tot la fel faceai? data viitoare rupei dintii

| RaduVic explică (pentru xadsada):

Ai dreptate. Dacă va mai exista data viitoare.

| Freya1 a răspuns:

Eu incercam pe cat posibil sa nu ajungeti sa va bateti, nu sa ma despart de tine ca ai luat si un pumn.
Nu are de ce sa te considere lasi, lasi e ala ca s-a luat de tine si te-a lovit in loc sa incerce sa o cucereasca daca tot o place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nobodynowhere):

Dar poate ca vrea si unul care sa fie bun la bataie...
De ce sa nu existe un tip foarte inteligent, foarte puternic, foarte romantic, foarte curajos si foarte bun la bataie in acelasi timp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KRLL):

Mi-ai putea povesti si mie intamplarea mai pe larg, ca mi se pare interesanta. Si oricum, ti-ai luat bataie sau...si cat de rau?

| nobodynowhere a răspuns (pentru Xdreaper21):

Imi dovedesti ca faci parte din lumea celor ratati. Multumesc. happy Succes cu inteligenta ta si calea ta in viata. Bafta