| RebekahAndreea a întrebat:

Suntem impreuna de aproape 2 saptamani, vorbim de mai bine de 2 luni, ne cunoastem de un an jumate. Vorbeste frumos cu mine, nu ar face nimic sa ma raneasca, dar eu nu simt nimic pentru el. Mai merita sa continui?

9 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

Nu cred ca mai are nici un rost sa mergi mai departe. Puteti ramine doar prieteni. Daca nu simti nimic pentru el ar trebui sa pui punct deoarece mai tirziu o sa aiba de suferit mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaRawr a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te-ai combinat cu el daca nu il placi, mi se pare ilogic. Asa l-ai facut sa se indragosteasca mai mult de tine si va suferi mai mult. Eu zic sa ii zici sincer, nu e bine sa mai stai cu el. Dupa chiar ca o sa iasa nasol, parerea mea O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In intrebarea anterioara scriai ca ti la el, acum ca nu, cati ani ai, esti sigura ca ai trecut de perioada pubertatii? Unele fete asa se comporta in acea perioada, este perioada maturizarii, pe zi ce trece vad altfel lucrurile dar ce este mai grav, unele dintre ele, cred ca toti cei care i-au fost apropiati pana acum sunt impotriva lor, daca nu esti in stare sa treci peste perioada asta confuza e cam aiurea. Incearca sa gandesti de mai multe ori inainte de a face sau a zice ceva, nu reactiona la nervi, etc etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca nu ar face nimic sa te raneasca, a avut vreodata de ales in astea 2 saptamani?

De unde sa stim noi daca merita sau nu, depinde ce fel de oameni sunteti amandoi. Iubirea poate aparea si cu timpul.

| RebekahAndreea explică (pentru anonim_4396):

E a treia oara cand a incercat sa fim impreunalaughing Intr-un singur an.

| sofisis a răspuns:

Clar nu. Nu ai de ce sa continui ceva ce de fapt nici macar nu a inceput.
Plus ca il mai tii si pe el din drum.

| sasuke96 a răspuns:

Parerea mea este ca ai gresit cand ai acceptat sa ai o relatie cu el si ca ar trebui sa ii zici ca vrei sa ramaneti doar prieteni. Daca ti la el ca si prieten, nu ca si iubit atunci spune-i cat mai repede ce simti altfel mai incolo cand o sa te desparti de el o sa il ranesti foarte tare

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tipul nu ti-a dat fiorii tineretii.
Fata trebuie sa vibreze in prezenta baiatului.La voi e liniste si pace.
Suna a casatorie veche de 45 de ani.
Sunteti tineri, experimentati si oferiti-va fiori.
Nici prea bine nu e bine sa fie intr-o relatie ca apare monotonia.
Trebuie ceva telenovele pe acolo daca ma intelegi.