| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,vorbesc cu un băiat,ne intelegem foarte bine, avem o grămadă de lucruri în comun, nu simt nimic pentru el.
Nu am nici un fel de tragere de inima pentru o relație si sa ma îndrăgostesc pentru ca il iubesc pe fostul cu care n-am mai vorbit de 10 luni,cred a nimic nu ma va face să-l uit,daca ascult o melodie tristă,plâng încontinuu, nu trece o zi fără să mă gândesc la el. Si se apropie data cand l-am cunoscut, se face un an de cand l-am cunoscut si l-am pierdut, am 19 ani,întotdeauna am fost puternică, timpul m-a facut sa uit de fiecare data, dar acum as vrea sa mor

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,se vede cât de puternică ai fost întotdeauna.

| SkyPilot a răspuns:

Nu iti bate joc de baiat! Spune-i adevarul!
Mi se pare mie, sau totul despre "fostul" este o iluzie, o relatie virtuala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa-i dai un mesaj si sa-i reamintesti ca in acea data acu nu stiu cati ani v-ati cunoscut happy

| Necunoscut112 a răspuns:

Cat timp ai stat cu fostul?

| OldSoul a răspuns:

Sincer, intrebarea ta mi-a starnit un zambet.

As vrea ca intrebarea asta sa fie vazuta de mai multi utilizatori, in special de baietii care sufera din dragoste.

Daca arunci o privire aici, multi baieti considera ca daca se inteleg foarte bine cu o fata, si au o gramada de lucruri in comun, aceasta le este menita lor.

| Subsemnatul123 a răspuns:

L-ai cunoscut acum un an, n-ai mai vorbit cu el de 10 luni, deci dupa 2 luni de relatie v-ati despartit si ti-e dor acum de el de nu mai poti? Scuze dar asta am inteles.
Si de ce nu incerci sa vorbesti cu el?

| SkyPilot a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Si nu m-ar mira sa fi fost prin Internet, sa nu-l fi vazut niciodata fata in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Doar amintesteti cate fete ai lãsat baltã pe internet.

| SilentRain a răspuns:

laughing)
Daca aveai o relatie de 3-5 ani iti intelgeam suferinta, dar in contextul ala ma amuza un pic *mai mult* laughing))
E prima ta iubire?
Eu zic sa vii putin cu picioare pe pamant, nu e cazul sa mori
Gaseste ceva cu care sa iti ocupi timpul, nu mai asculta muzica trisa (tu iti induci stare de tristete)
Si pana il uiti pe fost, nu mai intra in relatii si nici nu vinde sperante false altor baieti
Eu zic ca asa e cel mai corect

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am inteles ce vrei sa spui.
Explica.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca ai prea mult timp liber sa plangi dupa cineva care te-a parasit doar dupa nici 2 luni, in loc sa te ambitionezi si sa-ti cauti un alt baiat serrios, care sa te iubeasca.
Daca baiatul ala dupa care plangi te iubea, azi erai cu el, dar vezi tu ca nu a dat nici o ceapa degenerata pe tine si de aceea esti singura.
Hai, gata, azi se incheie plansul fara motiv!
Iesi afara, plimba-te, fa-ti prieteni noi si bucura-te de viata, ca merita traita si impartita cu cei pe care-i indragesti.

Iar astuia cu care estia cum, pentru care nu simti nimic, spune-i adevarul in fata si da-i liber. Macar nu tii pe cineva langa tine prin minciuna si inselatorie.
Fii cinstita macar odata in viata spune-i adevarul!

| Elide a răspuns (pentru SkyPilot):

Dar băiatul acesta trăiește în trecut mai rau ca mine, a vrut să se sinucidă pentru fosta iubită.