| Mihaela133134 a întrebat:

Hei TPU
Vreau sa va povestesc ceva, iar voi la randul vostru sper ca o sa ma ajutati.
Bine deci.
De ceva vreme (o luna) sunt impreuna cu un baiat de 19 ani
Eu il iubesc foarte mult dar toti din sat spun ca el nu stiu ce a facut cu nu stiu ce fata.
Si ma simt destul de prost avand in vedere ca eu chiar il iubesc multi si tot rad cand afla ca sunt cu respectivul baiat.Haideti sa il numim "Alex"
Deci..Alex ma iubeste mult, si stiu asta..Ne intalnim destul de des(o data sau de doua ori pe saptamana)
Nu vreau sa fiu luata in bataie de joc de toti ceilalti ca nu stiu ce a facut cu fosta.
Ce sa fac? ..multumesc anticipat
Dau fundiță la cel mai de ajutor raspuns.
P.S.Parintii mei nu stiu de relatia asta si as vrea sa le spun cat mai curand posibil.Iar el niciodata nu a incercat sa intreaca masura cu mine

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Exista asa o trasatura de caracter denumita "paralel", eu nu vad de ce te-ai lua dupa vorbele si mintea altora si povestile lor despre persoana respectiva, daca tu te simti bine si ai sentimente catre aceasta persoana nu vad de ce ti-ai face probleme despre ce cred altii si ce vorbesc ei despre tine si el, in societate mereu va fi asa, toate cuplurile ajung sa fie discutate, batjocorite si cu bete puse in roate, trebuie sa te inveti sa nu dai importanta la tot ce ti se povesteste, atata timp cat persoana in cauza nu face figuri si se comporta exemplar nu vad de ce ti-ai face iluzii si probleme din barfele povestite de toti din jurul tau, multa bafta.

8 răspunsuri:
| Si_Atât_Ady_1998_ea6V a răspuns:

Mai asteaptă o lună şi vezi dacă cumva are schimbări de comportament o să fi mult mai sigură dacă vă înțălegeți

| mentholinks a răspuns:

O sa faca si cu tine sex, ai rabdare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu trebuie sa pleci urechea la orice zvon ce circula prin sat. Unii nu prea au ce sa faca pe acasa si isi ocupa timpul cu barfa si rautatea raspandita gratuit. Tu vezi ti de relatia ta in continuare atata timp cat baiatul se poarta exemplar cu tine si nu ti a dat nici un motiv sa te ingrijorezi si sa fii circumspecta cu privire la el sau la trecutul lui. Totusi trebui sa ai in vedere ca il cunosti de prea putin timp si e normal ca la inceput in cuplu sa fie numai lapte si miere. Vei vedea pe parcurs cum evolueaza lucrurile intre voi. Bucura te de momentele frumoase intre voi si nu i lasati pe ceilalti sa va supere. Numai bine

| Freya1 a răspuns:

Aveti doar o luna nu ai cum sa il si iubesti, plus ca sa va intalniti de doua ori pe saptamana nu este des.
Pai cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre asta si sa fi atenta.Sti cum se zice, nu iese fum fara foc.
Ce a putut sa faca nu avem de unde sa stim noi. Poate s-a culcat cu vriuna si a povestit prin sat, sau la inselat cu vriunul, sau sa batut cu cineva pentru ea, sau a lasat-o insarcinata...

| Mihaela133134 explică (pentru mentholinks):

Lol? Stai linistit/a ca nu o sa se ajunga la asta acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Vreau sa va povestesc ceva, iar voi la randul vostru sper ca o sa ma ajutati." - Daca tu ne povestesti ceva nu ne ajuti, deci noi "la randul nostru" nu avem de ce sa te ajutam.

"Bine deci." - Deci... bine.

"De ceva vreme (o luna) sunt impreuna cu un baiat de 19 ani" - S-a mai intamplat si altora inaintea ta, "deci", ok.

"Eu il iubesc foarte mult dar toti din sat spun ca el nu stiu ce a facut cu nu stiu ce fata." - In traducere: Am auzit ca baiatul asta a avut parte de ceva actiune, deci, are experienta, inseamna ca e bun si pentru mine. Si daca n-o fi, il fac eu, stiu eu cum sa procedez... Sigur il iubesc, cu siguranta! Ca doar cealalta proasta dinaintea mea nu degeaba o fi facut ce-o fi facut cu el, inseamna ca stia ea ceva. - Ma doare capu' si ma ustura ochii. Mai mai ca te cred.

"Si ma simt destul de prost avand in vedere ca eu chiar il iubesc multi si tot rad cand afla ca sunt cu respectivul baiat.Haideti sa il numim "Alex"" - In traducere: Stiu ca sunt proasta si asa ma si simt, dar hormonii si prostia din capusorul meu ma imping de la spate mai tare decat doare prostia, ma intelegeti?!? Lumea stie ce stie si rade de mine, eu am venit aici doar sa-mi dati voi confirmare, sa-mi aprobati prostia, varoooog! pls, pls, pls, pls, pls... asa de tare ma mananca-n c*r! Hai sa va spun si cum il cheama, ca si-asa suntem sub anonimat. Deci, faceti cunostinta cu asa numitul si prea poreclitul "Alex" (ca de fapt asa il si cheama si deja ma umezesc numai cat ii pronunt numele)

"Deci..Alex ma iubeste mult, si stiu asta..Ne intalnim destul de des(o data sau de doua ori pe saptamana)" - Deci eu stiu si sa ma mint singura, daca imi imaginez si imi doresc destul de mult ca un lucru sa se intample, se va intampla! Asa, pentru mine! Nici nu ma lasa hormonii sa imi imaginez altfel.

"Nu vreau sa fiu luata in bataie de joc de toti ceilalti ca nu stiu ce a facut cu fosta." - Eu sigur sunt mai desteapta ca ea, da, da... Si in ignoranta mea, nici nu vreau sa aud ce a facut el cu "alta", cu mine SIGUR va fi diferit! Pe mine ma va respecta si vreau sa ma respecte toata lumea! Lumea e mai proasta decat mine. Daca mie imi spun 3 ca sunt beata, eu le raspund inapoi la toti 6 ca ei sunt beti!

"Ce sa fac? ..multumesc anticipat" - Sa belesti larg ochii si sa nu sfarsesti cu burta la gura, ca acolo te indrepti, sa-i umfli ego-ul de barbat lu' "Alex" in timp ce tu ramai cu buza umflata.

"Dau fundiță la cel mai de ajutor raspuns." - Mersi!

"P.S.Parintii mei nu stiu de relatia asta si as vrea sa le spun cat mai curand posibil.Iar el niciodata nu a incercat sa intreaca masura cu mine" - Eu stiu ca sunt proasta si mamananca-n c*r dar nu vreau sa vad, oricum stie el cum sa ma ia, cum sa ma vrajeasca si eu sa ma fac ca nu vad si nu stiu, mai bine lasa intai sa fac pocinogul care stiu de fapt ca e inevitabil, dar nu vreau sa cred si dupa aia cand nu mai e cale de intoarcere am sa ma duc la mamica si la taticu' sa ma plang de ce mi-a facut "Alex" si cat de "introduci tu ce adjective vrei aici" a fost el si cat de crunta este viata si mai stiu eu ce drame iti vor mai rula tie prin cap.

| Mihaela133134 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca m.ai facut sa rad
Cain răspund, ce sa zic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur.Ador să-i ajut pe ceilalți.
Dacă îl iubești ai încredere în el.
Dacă ai creier nu-ți pasă ce spun ceilalți.
Tragem la sorți să vedem care dintre astea îți lipsește? thinking