| livixd a întrebat:

Heii:* am 15 ani si tot timpul cand ies afara sau la un bar cu o prietena si vine multi baieti de 17-18 ani si tot vorbesc despre sex si ne intreaba de ce nu ne incepem viata sexuala si ei o zic sa nu ne fie frica ca e foarte placut si e firesc pentru ca toata lumea face asta si zic ca nu doare dau Fundita:*

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Greece 12 ti-a explicat destul de calr cum stau lucrurile! Nu tot ce zboara se mananca, asa sa le zici la acei farisei, care nu vad altceva in fata ochilor, decat sex! Nu se merita sa iti bati joc de tine si de corpul tau la o varsta asa de frageda! Cauta pe net si vei vedea ca odata inceputa viata sexuala apar,, n" probleme la voi fetele sau femeile! De ce mai tarziu sa regreti? Stii tu este o vorba care zice ca cel mai important lucru la un Om este sanatatea si apoi vine restul! Asa ca tu ramai aceeasi fata plina de viata dar care are capul pe umeri si nu iti bate joc de tine ca e pacat! Multa bafta si Sarbatori fericite!

5 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Si daca eu ati spun sa te arunci in gat te arunci?

Ps e viata ta ai chef incepeo si pe aia sexuala

greece12
| greece12 a răspuns:

Si ce ai vrea tu sa-ti spuna?
Ei au interesul lor propriu sa va spuna voua asemenea lucruri.
La 17-18 ani, orice baiat vrea sa faca sex dar greu isi gaseste o partenera, asa ca nu inceteaza sa caute.
Pentru o fata de 15 ani, insa, e prea devreme si nu-mi spune ca sunt atatea care au inceput si mai repede de 15 ani!
Intreaba-le, din 10 care au facut asta, 9 regreta amarnic!
Corpul tau la varsta asta nu e complet dezvoltat si te nenorocesti singura, riscul de cancer de col uterin creste cu 90%,te poti trezi cu rani pe colul uterin,chisturi,trompe infundate,sterilitate,nu continui deloc,lista e foarte lunga.
Important este sa te iubesti pe tine, in primul rand, si sa nu-ti pui sanatatea si viata in pericol pentru un lucru pe care il vei face toata viata!
Nu te grabi sa-ti incepi viata sexuala, lasa-i pe baieti sa vorbeasca, asta e treaba lor.Treaba ta e sa ai grija de tine!
Foloseste-ti mintea!

| UbexFlo a răspuns:

Parerea mea personala este ca nu conteaza varsta ci conteaza cu cine ti-o incepi. Daca o faci si relatia dureaza putin degeaba o faci. daca o faci doar din curiozitate si nu din iubire iar o faci degeaba si o sa si regreti.
Eu mi-am inceput`o de la 15 ani si nu regret nimic pentru ca am langa mine o persoana cu care sunt de 2 ani si o luna si il iubesc enorm, nu stiu daca voi regreta vreodata din moment ce am facut`o din iubire.

Baietii aia nu vor decat sa va traga o data ca sunt nesatisfacuti saraci dar eu zic sa le dati cu flit, luati-va de ei, spuneti-le ca sunt niste"maturatori de centura"si ca nu i-ati lasa nici macar sa se uite la voi pentru o laba mica.
Aia nu sunt decat niste nesimtiti.happyBaietii respectuosi si politicosi sunt acei baieti care asteapta ca fata sa faca primul pas in asa ceva.

In legatura cu acele boli de care se vorbea mai sus. Daca stii sa te protejezi, daca te ingrijesti si ai grija mereu ce faci, nu patesti absolut nimic.happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima de la care o femeie isi poate incepe viata sexuala, fara risc crescut de cancer de col, este 17 ani si jumatate. Discuta cu parintii tai si vei vedea ca iti vor da acelasi sfat.

| livixd explică (pentru superdorex):

Mersiii si tie