| LarissaStefana96 a întrebat:

Heii, am si eu o întrebare.
Am făcut sex neprotejat in urmă cu o 3 săptămâni in perioada cu fertilitate scăzută si am simțit înainte sa iasă ceva diferit, parca ar fi fost ceva inauntru dar a terminat afara. Pe 31 trebuia sa vină stopul dar nici dupa 5-6 zile nu a venit, test de sarcină negativ. Mentionez că aveam mereu simptome premenstruale dar nu am avut pentru prima dată, doar burta putin umflata. Am avut o perioada super stresanta, am călătorit mult, nu am putut dormi. Ce ar putea fi?

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai ciclul de tip neregulat, de aceea nu-ti vine cand crezi tu. asta in situatia in care testul a fost facut corect, dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.

7 răspunsuri:
| Allemando a răspuns:

Salve!
Probabil lichid preejaculator. Nu conține spermatozoizi. Lichidul acesta este eliminat înainte de ejaculare, pentru a umezi canalele.
Ai luat pastila de a doua zi? Dacă da, atunci poate sunt ceva dereglări hormonale. Dereglări hormonale pot fi și fără să fi luat vreo pastilă, deoarece sexul nu este o experiență normală pentru corpul tău. Adică nu este o experiență cotidiană.
Dacă a ejaculat afară, nu poți fi însărcinată.
Sper că te-am lămurit!

| LarissaStefana96 explică (pentru Allemando):

Pai nu pot spune ca am cine stie ce experiență dar fac de o perioadă... si pana acum nu a fost așa, nu s-a simțit asa, diferit de acel lichid dar asa cred si eu ca este. Totusi absența PMS sau a menstruaței este problema principală.

| Goete a răspuns:

Deci, raspunzand strict la intrebarea ta:
"Am avut o perioada super stresanta, am călătorit mult, nu am putut dormi. Ce ar putea fi?"
- cred ca ai ales un mijloc de calatorie gresit. Eu personal prefeo o autocaravana, asa am mereu casa cu mine si ma odihnesc intr-un pat comod

| LarissaStefana96 explică (pentru Violleta2022):

Întotdeauna a fost regulat, maxim o zi după + PMS. Am făcut testul după 21 de zile, aproximativ 25.

| LarissaStefana96 explică (pentru Goete):

Nu călătoresc regulat, am călătorit acum cu avionul pentru că am avut examene ca si stewardesă.

| Goete a răspuns (pentru LarissaStefana96):

Atunci vei calatori regulat. Sper. Bafta

| sofisis a răspuns:

Test de sarcina e foarte posbil sa iasa negativ la 2-3 saptamani de o posibila sarcina.
Si contrar a ceea ce spune Allemando, lichidul preejaculator in 90% din cazuri contine si spermatozoizi. De asemenea e foarte posibil sa isi fii dat drumul inauntru la inceput si abia dupa primul "jet" sa fii iesit si sa finalizeze ...deci eu nu as exclude chiar total o sarcina