| Sim0nikaaa a întrebat:

Heii TPU kiss! Am 2 prieteni, care sunt impreuna [fata -14 ani, baiatu -15 ani]. Au intretinut un raport sexual si numa noi 3 stim asta. Fata mi-a spus ca au fost excitati la maxim (aproape sa se ude), inainte de raportul sexual, dar totodata mi-a spus ca in momentu cand au inceput, adica na stiti voi " intra masina-n garaj", fata n-a simtit deloc placere, ci numai durere. Si mi-a explicat ca ea gemea de durere si nu a simtit deloc "placerea aia" [asta spunandu-mi doar mie], Baiatul mi-a zis si el parerea lui si a spus ca a fost grozav. Mentionez faptul ca amandoi erau virgini inainte de a face "dragoste". Bun problema-i alta, fata mi-a spus ca o dor sanii ingrozitor, deci o durere ne mai simtita pana acum si ca are usturimi acolo jos si este foarte speriata. Mentionez faptul ca parintii nu trebuie sa afle si nu poate sa-i ceara sfatul mamei ei, ma innebuneste pe mine. Ok eu am 16 ani si nu am facut inca asa ceva, deci n-am habar nici jumate din ce mi-a zis ea ca au facut si ma rog, nu sunt deloc experimentata in domeniul acesta, sunt total pe dinafara.
Deci:
1.Cum pot sa o ajut? Sa-i explic anumite chestii (pe care sper sa le inteleg si eu) despre ce s-a petrecut intre ei?
2. Cum ii explic partea cu durerile/usturimele acolo jos si la sani?
3.Cum ii explic si partea ca ea n-a simtit "acea placere" (despre care habar n-am ce vorbeste)?

Gizăs! I don't want to see sper sa nu va complic si pe voi happy.

p.s: astept raspuns destul de amanuntit si de la persoane experimentate.

Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Si ca sa-ti raspun strict la intrebari:

1. O ajuti sfatuind-o sa lase sexul pentru mai tarziu.
2. Are dureri fiindca: nu e suficient dezvoltata pentru un act sexual, sau a facut o infectie. In legatura cu durerea de sani. Nu pot sa ma pronunt. Dezvirginarea n-are legatura cu asta. Poate sa fie insa un simptom, al unei sarcini.
3. N-a simtit nicio placere, fiindca e mica si nu se cunoaste dpdv sexual. Sunt femei in toata firea, care se plang ca nu reusesc sa aiba orgasm in timpul actului sexual. Ea, la 14 ani, n-are pic de experienta. Ce orgasme viseaza?

Oricum ar fi, ar trebui sa se duca la un ginecolog, sa vada ce-i cu usturimile alea. Daca a facut vreo infectie, trebuie sa se trateze urgent. De ce spun asta? Fiindca la dezvirginare se produce o mica leziune, care se poate infecta, in cazul in care nu e pastrata igiena corespunzatoare.

15 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

1.Nu o poti ajuta, trei persoane intr-o relatie e prea mult. Lasa-i pe ei sa rezolve.
2. Durere jos- virginitate, durere de sani- o posibila sarcina.
3.(revin la punctul 1) Nu a simtit pentru ca baiatul nu a stiut ce sa faca, nu e de condamnat, ea nu a fost suficient de "incalzita", nu s-a produs umidificarea vaginului(lipsa preludiului) iar penisul a intrat fortat(pe uscat) si s-a produs fricatiunea, probabil si baiatul sta cu gheata la penis acum.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca peste 9 luni va devenii mamicawinking

| h4mh4m a răspuns:

Au facut-o asta e, acuma durere la sani poate e prima data cand ai vine menstruatia, dupa 1 saptamana 2 sa faca un test de sarcina e 20 de lei. mai toate fetele primele 3 -4-5 ori cand o fac nu simt cine stie ce, abia dupa acea devin nimfomane e normal 2 la mana sa-i zici sa nu se grabeasca baiatu si sa o ia usor, si in rest ce sa mai sa aiba grija sa se protejeze in viitor folosind prezervativ o va feri si de sarcina dar si de boli, si tu la fel chiar daca multi baieti insista ca cu prezervativ nu simt placere.

| trance04 a răspuns:

Ce sa zic ...nastere usoara, iar acele dureri sunt dovada faptului ca inconstienta si neglijenta sunt la loc de cinste

| Biggiesan a răspuns:

Nu mai speriati copiii care nu s-au saturat de joaca cu maruntaile in nisip si au dat-o pa joaca de-a parintii.

| Asiris23 a răspuns:

Ma, trebuie sa vorbesti cu parintii, deoarece acele dureri se explica doar prin sarcina, o sa fie mama la 14 ani straight face Oricum prietena ta este cam p.r.o.a.s.t.a daca si-a tras-o la 14 ani si asta fara prezervativul pus bine straight face Frate la 14 ani nu esti dezvoltata pentru un act sexual atat de seriosstraight face

| Dyaa18 a răspuns:

La 14 ani mi se pare o vrasta destul de mica pentru a avea un act sexual, insa daca asa au crezut ei si mai ales ea ca este ok e treaba ei, acum eu zic sa ii spui ca e normal sa o usture jos deoarece a fost prima data, iar acolo jos s-a rupt membrana aceea, iar placerea vine pe parcurs...nu poti sa simti placere din prima mai ales daca te si doare.Pentru baiat e total altceva.Insa eu zic sa isi ia niste teste de sarcina daca a facut-o fara prezervativ....ca nu e ok deloc.straight face

| Vi003 a răspuns:

Esti confident, purtator de cuvant, Gica-Stie-Tot, prieten de nadejde, ocrotitor delegat, mediator. Mai, omule, cum faci fata?

| Alcyon a răspuns:

Ai ar trebui sa-i spui sa lase sexul pentru mai tarziu. La 14-15 ani, nu este suficient de dezvoltata. Poate ramane gravida, si pe urma sa vezi lacrimi. Toate isi inchipuie ca sexul e nu stiu ce smecherie si-apoi incep sa boceasca, ca-s insarcinate, ca au luat nu stiu ce boli, ca s-au indopat cu pilule ce le-a dereglat organismul etc.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Unde erau ma toate tipele astea moarte dupa *** cand aveam eu 15 ani?

| DjMinnie a răspuns:

Frate, e normal sa o usture sau sa o doara. Nu a fost nici unul indeajuns de excitat. Daca o dor sani nu e ineaparat sa ramana insarcinata. Dupa primul act sexual e normal sau poate sa o doara sanii atunci cand ii cresc. Si de obicei sanii cresc si dupa inceperea actului sexual dar se si lasa. Si spune-i sa lase P**a, ca nu e de ea la 14 ani. Exista tot felul de posibilitati si variante care sa le faci cu prietenul ca sa simti placere. Deci a avut o experienta esuata sad.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai cum sa o ajuti, cel mai mult o poti sfatui sa discute despre asta cu prietenul ei si sa ii spuna ca nu a simtit deloc placere. De obicei cand iti pierzi virginitatea este normal sa te doara si foarte rar se intampla sa simti acea placere din prima. Durerea pe care o are este datorata pierderii virginitatii, vaginul ei este inca iritat, mai ales daca i-a rupt himenul. Cat despre sani este posibil ca durerea sa nu fie legata de contactul sexual, daca a aparut dupa, doua trei zile (este putin probabil sa apara deja simptomele sarcinii). Insa daca durerea persista si a aparut la ceva timp dupa, este posibil sa fie cauzata de o sarcina.
Oricum nu ai ce sa le faci, problema asta este intre ei, iar placerea pe care o vrea ea o va primi numai daca discuta cu partenerul si il ghideaza ea singura.

| Iunona a răspuns:

Sunt singura care s-a gandit macar pe moment ca acolo a fost menage ou troi?laughing

| gabriela2201 a răspuns (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Depinde in ce timpuri aveai tu 15 ani; plus, aveai net cu site-uri de gen?laughing

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru gabriela2201):

Parca aparusera modemurile atunci thinking oricum nu erau la moda siteurile de socializare poate doar mirc