| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Am si eu o intrebare. Sunt fata si din luna ianuarie sunt impreuna cu o alta fate mai mare decat mine ea are 17 ani iar eu 14, o iubesc foarte mult doar ca multa lume comenteaza si m-am saturat de chestia asta...nu stiu ce sa fac ca nu pot trai fara ea sad De multe ori cand ne mai desparteam ma gandeam sa ma sinucit iar ea mi-a spus ca daca eu fac ceva o face si ea.
Ce credeti am ales bine sa fiu cu o fata? Va rogg nu stiu ce sa fac doar ea ma intelege si simt cu adevarat ca ma iubeste crying(

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Daca tu o iubesti, indiferent ca e fata sau e baiat, nu trebuie sa-ti pese de parerea celorlalti!
Mereu vor exista persoane care sa comenteze, dar asta e. Mergem mai departe cu capul sus!
Daca exista iubire, respect si intelegere nimic nu mai conteaza!
Bafta!

10 răspunsuri:
| Havok83 a răspuns:

Uite incearca acelasi lucru dar cu baiatul potrivit adica unul cu care sa simti adevarata iubire si intelegere.Te inteleg ea te intelege si te si iubeste dar gandeste-te la viitorul tau daca vei fi impreuna cu o fata nu vei avea copii si nu e cea mai buna solutie sa infiezi unul atata timp cat esti fertila si poti face copii alaturi de un barbat.Ai grija si fa alegerea cea buna.Te pup si te sutin!

| Daniella2 a răspuns:

Da fii indiferent nu asculta lumea. eii cata doar sa te critice... in aceeashi situatsie sunt si eu. ma intilnesc cu un baiat cu 6 ani mai mare si lumea ma critica dar eu sunt indiferenta si ei vad ca eu nu trag atentsie la chestia asta si deja nu mai vorbesc.

| Daniella2 a răspuns:

Dar sa te intilneshty cu un baiat...

| Kiddiix a răspuns (pentru Havok83):

M-am gandit de multe ori ca este mai bine sa fiu cu un baiat... Dar nu am simtit pentru niciun baiat ce simt pentru ea. Si nu prea am de gand sa traiesc pana atuncea. Vad totul negativ si m-am saturat de tot. :* mersii de intelegere

| Exilee a răspuns:

Du-te repede la un psiholog, respectiv psihiatru. Inainte de toate, ar fi bine sa vizitezi si-un neurolog si fa-ti o serie de analize. TU fie esti troll, fie ai o obsesie pentru aceasta fata si ASTA NU ESTE BINE DELOC. Numai tine contactul cu ea, evita orice intalnire cu aceasta fata care te face ''sa te sinucizi''. Accepta ca niciun din voi doua nu stati foarte bine la capitolul ''sanatate mintala''. Doamne fereste, maine-poimaine starea voastra psihica se agraveaza. Nu evita un consult la psihiatru si TI-O SPUN CU O FOARTE MARE SERIOZITATE.

| princess87 a răspuns:

Nu-i baga in seama.fa-te ca nu-i auzi.pentru mine nu a contat niciodata ce vorbeste lumea.eu mereu am facut ce am simtit

Răspuns utilizator avertizat
| Havok83 a răspuns (pentru Kiddiix):

Pai nu ai simtit deoarece eu cred ca nu ai incercat macar o posibila relatie cu un baiat.Dar fiecare avem perechea noastra acolo undeva deci fii linistita.happy

| radu75 a răspuns:

La 14 ani nu ai inca o orientare sexuala bine stabilita,s-ar putea sa ai surpize mai tarziu si sa-ti placa mai mult cu un baiat,lucru care sunt sigur ca se va intampla. La o prajitura daca doar te uiti,fara sa o gusti,nu ai de unde sa stii cum e, crede ma. Sunt sigur ca chestia asta cu fata asta este doar asa, trecatoare, pe voi tinerii moda va face sa va doriti astfel de relatii, ma refer la trend gen TATU...va face sa credeti ca sunte-ti diferite de ceilalti,unice,speciale. Eu zic sa lasi prostiile astea si sa te gandesti inainte de toate,mama ta te-a conceput pe tine cu alta femeie? Nuuu,cu un barbat,ca asa e firesc,normal... spui ca vb lumea despre voi, normal, daca tu ai o relatie anormala. Tu ce ai spune daca ai vedea pe strada o tipa cu chiloti in cap, cand normal e sa porti pe cap o palarie sau sapca, nu ai zice ca e anormal lucrul asta? Mai gandeste te

| Kiddiix a răspuns (pentru Havok83):

Am fost si cu baieti..Doar ca la ea e altceva, este prima fata care m-a facut sa ma indragostesc de ea...Cred ca de alta cu m-as putea indragosti...