| Whendis a întrebat:

Heii TPU! Vreau si eu niste mesaje/fraze prin care sa spun 'lui' ca il iubesc. [ nu trebuie sa fie neaparat direct mesajul... nu m`ar deranja daca si`ar bate putin capul.]. El mi-a spus ca ma iubeste dar eu nu i-am putut raspunde atunci [ eram la o prtna. ] El stie ca il iubesc dar vreau sa-i trimit un mesaj sa simta cu adevarat asta. Si dupa mai vedem noi... Cele mai bune mesaje fundita! Multumesc anticipat! :3

Răspuns Câştigător
| Hackz0r a răspuns:

Un Te iubesc sincer ar fi foarte bun in cazul asta.

7 răspunsuri:
| CristinaForTPU a răspuns:

Buna! Gen mesaj din asta

:
In aceasta dimineata, eu un te iubesc iti spun, fie el si mititel te iubesc doar intr-un fel
Te iubesc:* si vei fi mereu in inima mea:X

Dai un sms asa. are si o mica poezie succes!
Funda?

| ravyALEX a răspuns:

Pei cel mai bun mesaj e urmaforul:
Te iubesc
Nu e nici o gluma
Vreau sa ne intalnim si sa vorbim cand poti tu

Asta e cel mai bun mesaj zic eu

| ravyALEX a răspuns:

Nu e nevoie sa ii scrii poeizi de dragoste acum ci doar sa scrii pur si simplu te iubesc

| andenda a răspuns:

Sincer iti spun, nu mi-as putea imagina cum ar fi sa ma trezesc intr-o dimineata si sa stiu ca in acea zi nu te voi vedea, ca nu vom vorbi si nu voi putea fi langa tine.

| mickidutza a răspuns:

Te iubesc. Simplu. Nimic mai mult.
Ceea ce simt pentru tine este mai presus de orice sentiment si multi ar ucide pentru a o avea: iubire! Iubire pura, dragul meu!
Cu fiecare secunda care trece, te iubesc mai mult. Cu fiecare zi care trece, te doresc mai mult. Cu fiecare saptamana care trece, te ador mai mult. Cu fiecare luna care trece, pur si simplu te venerez mai mult...Te iubesc asa cum nu imi imaginam vreodata ca pot iubi pe cineva. Si asta e doar inceputul... - Yuly
Tot ce vreau sa stii este ca te iubesc si te voi iubi pana in momentul in care imi voi da ultima suflare. Si chiar dupa aceea... - Silvia
Daca as putea sa iubesc mai mult, as iubi, dar asta e tot ce pot. Si tot ce am iti daruiesc tie. Te iubesc!
Dragul meu, te iubesc de aici pana la cer si inapoi. De un infinit de ori. Sa nu uiti asta niciodata!
Numai cerul, marea, pamantul, vantul, ploaia si inima mea stiu cat de mult te iubesc. Oare tu stii?
Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te iubesc. Te-ai plictisit? Eu nu... - Mia
Nu-mi place sa spun povesti de iubire si nici declaratii siropoase. Cred ca este mai simplu sa spun TE IUBESC!
Tu nu esti in inima mea - tu ESTI inima mea! Te iubesc!
Stiu ca e tarziu, dar voiam sa-ti mai spun inca odata cat de mult te iubesc…

Te iubesc! Tu esti lumina vietii mele. De cand te-am intalnit am inceput sa cred in miracole. Si cel mai mare miracol pe care il traiesc este iubirea noastra.

Tu esti jumatatea mea, sufletul meu pereche, totdeauna te voi iubi si te voi pretui.

Daca ai sti cat te doresc, ai veni chiar acum la mine. Daca ai sti cat te iubesc, n-ai mai pleca niciodata de langa mine.

Tu esti viitorul meu, destinul meu, tu esti lumea mea. Te iubesc si te voi iubi mereu…

Te iubesc! Nimeni altcineva si nimic altceva nu conteaza in afara dragostei noastre…

Tu ma faci sa rad. Tu ma faci sa plang. Tu ma faci sa simt ca traiesc, pentru ca tu ma faci sa te iubesc!

Daca esti mereu in gandurile mele inseamna ca te iubesc? Daca te visez in fiecare noapte inseamna ca te iubesc? Daca vreau sa fiu singur cu tine inseamna ca te iubesc? Eu cred ca te iubesc. Tu ce crezi?

Pana sa te intalnesc, nu credeam ca viata si fericirea mea pot depinde atat de mult de cineva. Vreau sa-ti spun doar atat: te iubesc. Nu ramane decat sa ma lasi sa-ti dovedesc cat de mult.

Voi pasi alaturi de tine si te voi sustine toata viata pentru ca te iubesc…

Cate stele sunt pe cer, atatea vise cu tine sunt in sufletul meu; cat de fierbinte e soarele, atat de fierbinte mi-e dorul de tine; te astept in fiecare clipa sa-mi implinesti visele si sa-mi astamperi dorul ce m-a cuprins din prima clipa cand privirile ni s-au intalnit.

Cand toti imi spuneau ca printul multasteptat nu poate fi decat un vis copilaresc si ar trebui sa renunt la el, eu am continuat sa cred si sa sper. Visele si sperantele mele s-au implinit in sfarsit! Iti multumesc ca ai aparut in viata mea. Te iubesc!

Unii spun ca te iubesc pentru banii tai, altii ca te iubesc pentru frumusetea, inteligenta ta sau simtul umorului. Eu iti marturisesc ca nu te iubesc pentru ceea ce esti tu, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine! Iti multumesc pentru toate clipele de fericire pe care mi le-ai oferit, pentru toate clipele de nefericire de care m-ai ocrotit, pentru ca esti atat de minunat, incat e imposibil sa nu te iubesc.

Tu esti soarele meu, motivul meu de bucurie, tu esti cel care ma inspira in tot ceea ce fac. Te iubesc cu toata fiinta mea si nu-mi doresc decat sa te fac la fel de fericit.

Asa cum primavara umple campiile cu o explozie de flori, de culori si de miresme, tot asa viata mea s-a umplut de dragoste si fericire, in clipa in care te-am cunoscut. Simt ca m-am nascut din nou si iti multumesc pentru ca ma faci sa ma simt iubit si implinit alaturi de tine.

Te astept sa iti ofer toate florile sufletului meu. Sunt numai ale tale pentru ca tu le-ai incalzit cu vapaia inimii si le-ai udat cu lacrimile tale. Si le-ai facut sa rasara atat de frumos…

Daca as primi cite o stea de fiecare data cind ma gindesc la tine, as tine tot Universul in maini.

Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate… am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine…

Daca mi-ar fi dat in viata sa iubesc doar de doua ori, prima data te-as iubi pe tine si daca asta ar fi o greseala, a doua oara as iubi greseala.

Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea…

Cat de mult te iubesc… nu vei sti niciodata… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama… astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream…

Stiu ca e tarziu, dar voiam sa-ti mai spun inca odata cat de mult te iubesc…

Te iubesc! Tu esti lumina vietii mele. De cand te-am intalnit am inceput sa cred in miracole. Si cel mai mare miracol pe care il traiesc este iubirea noastra.

Tu esti jumatatea mea, sufletul meu pereche, totdeauna te voi iubi si te voi pretui.

Daca ai sti cat te doresc, ai veni chiar acum la mine. Daca ai sti cat te iubesc, n-ai mai pleca niciodata de langa mine.

Tu esti viitorul meu, destinul meu, tu esti lumea mea. Te iubesc si te voi iubi mereu…

Te iubesc! Nimeni altcineva si nimic altceva nu conteaza in afara dragostei noastre…

Tu ma faci sa rad. Tu ma faci sa plang. Tu ma faci sa simt ca traiesc, pentru ca tu ma faci sa te iubesc!

Daca esti mereu in gandurile mele inseamna ca te iubesc? Daca te visez in fiecare noapte inseamna ca te iubesc? Daca vreau sa fiu singur cu tine inseamna ca te iubesc? Eu cred ca te iubesc. Tu ce crezi?

Pana sa te intalnesc, nu credeam ca viata si fericirea mea pot depinde atat de mult de cineva. Vreau sa-ti spun doar atat: te iubesc. Nu ramane decat sa ma lasi sa-ti dovedesc cat de mult.

Voi pasi alaturi de tine si te voi sustine toata viata pentru ca te iubesc…

Cate stele sunt pe cer, atatea vise cu tine sunt in sufletul meu; cat de fierbinte e soarele, atat de fierbinte mi-e dorul de tine; te astept in fiecare clipa sa-mi implinesti visele si sa-mi astamperi dorul ce m-a cuprins din prima clipa cand privirile ni s-au intalnit.

Cand toti imi spuneau ca printul multasteptat nu poate fi decat un vis copilaresc si ar trebui sa renunt la el, eu am continuat sa cred si sa sper. Visele si sperantele mele s-au implinit in sfarsit! Iti multumesc ca ai aparut in viata mea. Te iubesc!

Unii spun ca te iubesc pentru banii tai, altii ca te iubesc pentru frumusetea, inteligenta ta sau simtul umorului. Eu iti marturisesc ca nu te iubesc pentru ceea ce esti tu, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine! Iti multumesc pentru toate clipele de fericire pe care mi le-ai oferit, pentru toate clipele de nefericire de care m-ai ocrotit, pentru ca esti atat de minunat, incat e imposibil sa nu te iubesc.

Tu esti soarele meu, motivul meu de bucurie, tu esti cel care ma inspira in tot ceea ce fac. Te iubesc cu toata fiinta mea si nu-mi doresc decat sa te fac la fel de fericit.

Asa cum primavara umple campiile cu o explozie de flori, de culori si de miresme, tot asa viata mea s-a umplut de dragoste si fericire, in clipa in care te-am cunoscut. Simt ca m-am nascut din nou si iti multumesc pentru ca ma faci sa ma simt iubit si implinit alaturi de tine.

Te astept sa iti ofer toate florile sufletului meu. Sunt numai ale tale pentru ca tu le-ai incalzit cu vapaia inimii si le-ai udat cu lacrimile tale. Si le-ai facut sa rasara atat de frumos…

Daca as primi cite o stea de fiecare data cind ma gindesc la tine, as tine tot Universul in maini.

Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate… am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine…

Daca mi-ar fi dat in viata sa iubesc doar de doua ori, prima data te-as iubi pe tine si daca asta ar fi o greseala, a doua oara as iubi greseala.

Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea…

Cat de mult te iubesc… nu vei sti niciodata… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama… astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream…

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incintarea si minunea sufletului meu!
sper ca te-am ajutat.

| Whendis explică (pentru ravyALEX):

Multu`...

| Whendis explică (pentru mickidutza):

Da! m-ai ajutat f mult. Doar ca m-am grabit cu fundita. Mersi. Pupici :*