| Alexandra338 a întrebat:

Hei!
Am nevoie de ajutor urgent!
Iubitul meu,cand se enervează și se supără pe mine,mă înjură,mă lovește, odată am făcut vânătaie pe mână la cum m-a strâns, mă compară cu alte fete uneori și îmi spune că mă iubește, menționez că avem 1 an de relație, iar după ce-și revine îmi spune cât de mult mă iubește...a făcut multe pentru relația asta dar când se enervează face așa, nu știu ce să fac, am nevoie de părerea voastră? Vă rog!

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Nu văd motivul pentru care un asemenea comportament ar fi în regulă. Spun asta pentru că poți deduce și de una singură, fără confirmarea noastră.
Un bărbat care te înjură și lovește, iară mai apoi îti vorbește despre cât de mult te iubește...hai sictir!
Sfatul meu este să renunți cât se poate de repede. Fără a mai sta pe gânduri, aiurea.
Iubește-te mai întâi pe tine și după, dacă este cazul, pe altcineva. Asta dacă merită, nu ca și în cazul partenerului tău.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori trage pe nas ceva praf? Asta nu e relație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să accepți să stai cu astfel de om? La revedere!

| corbulalbrosu a răspuns:

Renunta la aceasta relatie cu totul ANORMALA, pe care o ai cu acest dobitoc imbecil si retardat pana mai ai timp. Sanatate!

| UnDiavol a răspuns:

Dacă te iubea cu adevărată din tot sufletul lu și inima lui credeam nu exista așa ceva nici macar nu pot defini cum să-ți explix

| TLF92 a răspuns:

E si asta un mod de a spune te iubesc, te vei obisnui cu vanataile

| Sofer a răspuns:

Asta nu e relație dacă intervin gesturi de violență. Despartete de el.

| alexalx1234 a răspuns:

Ce mai cauți cu el? Chiar accepți să fi bătută și umilită? De fapt nici nu mă mai miră. Stați cu băieți de genul că "vai mă bate, dar după spune că mă iubește așa că îl iert". Nu vă mai înțeleg. După spuneți că toți băieții sunt porci și nesimțiți.

| alexalx1234 a răspuns (pentru TLF92):

Nu vezi că majoritatea fetelor fac așa și după le auzi cum spun că toți băieții sunt porci, dar tot cu genul ăla de băieți se cuplează?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dovedesti ca esti masochista sau ca ti-e frica de singuratatea viitorului.

| TLF92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nici nu ma mira tu nu observi ceva dubios la numele ei laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru TLF92):

Am observat asta, dar ce să faci?

| M1994 a răspuns:

Dacă după un an de relație se comporta asa, ce o sa facă mai târziu? Eu zic ca ar cam trebui sa renunți la el! Daca e violent cu tine.

| Adry05 a răspuns:

Să te deparți wtf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are probleme cu droguri sau alcool? Sau de ce este asa violent?

| Alexandra338 explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu consuma alcool sau orice altceva.

| TLF92 a răspuns:

Eu bag de seama ca tu esti cumva legata de el si ca nu poti sa il parasesti, pai ce vrei fata draga ai cautat ''interlop'' din vorbe acum suportawinking te duci la farmacie si dai cu creme ca iti trec vanataile