| Tuitiiii a întrebat:

Heis TPU, am si eu o mare problema. Este tipul asta pe care eu il plac enorm de mult, de fapt deja il iubesc, si suntem impreuna cum ar venii si real si virtual, dar real nu ne-am vzt. Just web si din astea... Acum am o problema, eu stiu ca ma 'inseala' cu unele virtual, nu sunt chiar asa proasta, mi-am dat seama ca imi ascunde ceva, i-ar de fiecare data cand i-am spus a spus ca nu am incredere in el. Si am fost asa gen o luna "okay cum spui tu" nu am facut asta cu nici un baiat, nici real nici virtual sa ma insele si eu sa mai stau cu el. Astazi fratele meu din jocul pe care il jucam mi-a zis ca ma inseala cu fisa, si pe fisa cu alta, si tot asa. Repet, eu stiam deja, dar cand am auzit-o din gura altcuiva pur si simplu m-am blocat. Imi este foarte greu. Mi-a spus ca are cancer si nu mai are mult de trait, si am plans vreo 2-3 zile intregi pentru ca pur si simplu tin foarte mult la el. Suntem perfecti 99%. in foarte putine domenii ne contrazicem. Nu vreau sa-l pierd, dar nici nu vreau sa stiu ca imi spune mie vorbe dulci si lu alta la fel. imi ies din minti efectiv. De dimineata este pe mess, si i-am spus sa imi dea un buzz cand intra si de la 8 asteptstraight face. TPU, va rog ajutor, chiar nu stiu ce sa fac. fundits plus vot.

P. S: nu`mi pasa daca citesti phbbbbt[are cont de TPU oh go on]

Răspuns Câştigător
| Mătttaa a răspuns:

Trebuie sa intelegi diferenta dintre virtual si real. Nu am sa te judec, desi as fi tentata sa fac asta, pentru ca nu am dreptul. Tu nu-l cunosti, tu te`ai indragostit de o iluzie, de imaginea pe care el vrea sa o arate - nu stii cum e el in realitate, cum reactioneaza, cum se comporta, cum e cand este nervos sau fericit, nici nu ai de unde sa stii macar daca tot ceea ce ti-a spus despre el e adevarat, desi tu poate il crezi 100% trebuie sa fii realista si sa-ti dai seama ca e practic imposibil sa crezi tot ceea ce`ti spune o persoana cu care n`ai vorbit fata in fata niciodata. Gandeste`te daca el te inseala intr-un joc... pai in realitate cum ar face? O persoana care are cancer si mai are putin de trait nu sta sa agate fete pe net si sa le prosteasca cu miniciuni cu " te iubesc ". Nici tu nu il iubesti, dar probabil esti indragostita de imaginea pe care el si`o face si iti place sa crezi ca tot ceea ce spune el si modul in care te face sa simti, dar pana la dragoste, mai ales ca nu v-ati vazut niciodata e mult, crede`ma. Zambetul pe buze, parul` pe spate, o doza mare de incredere si iti poti gasi foarte usor un baiat si in realitate. puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| Tuitiiii explică:

P.S.S: si bro mi-a spus ca m-a mintit, ceea ce din nou, stiam, pentru ca arata foarte sanatos.

| eucumine010 a răspuns:

Isi bate joc de tine.

| Tuitiiii explică (pentru eucumine010):

Asta stiam si eu -.-'' vreau un SFAT x.x

| eucumine010 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Pai daca stii, de ce nu ai rupt legatura cu el? Ignore pe mess, facebook, etc etc. Adio dai Delete.

| eucumine010 a răspuns (pentru Tuitiiii):

Serios acum. Unul care te minte ca are o boala terminala, cum e cancerul in acest caz, are nevoie de un psiholog sau chiar psihiatru. Nu prea sta bine cu capul.

| alexutzaalitza a răspuns:

Draga mea sti ce as face eu in locul tau l-as lasa daca este un misogin si un porc si nu stie sa te pretuiasca mai bine sa nu te aiba. Sfatul meu e s-l uiti stiu ca va fi creu dar mai bine suferi acum decat mai tarziu. Bafta.

| r0xx a răspuns:

Pot sa te intreb ceva.jocul despre care e vorba e metin2 sau nu?laughing):X

| Tuitiiii explică (pentru r0xx):

Nu. este vorba de IMVUhappy

| r0xx a răspuns (pentru Tuitiiii):

Ahawinking