| MetalHead04 a întrebat:

Helău,imi place mult un baiat,bun,am facut cunostiinta,ne-am imprietenit,ne-am sarutat si aud ca nu stie daca sa fie cu mine asa de repede ca fostele l-au ranit (undeva nu ma doare,eu nu-s fostele) bun,azi am iesit cu mai multi,si un cuvant nu a zis,ma trateaza cu indiferenta,adica imi scrie bla bla-uri faine si dupa apare indiferenta.Mie chiar imi place tipu' ce as putea sa-i fac ca sa aflu pana la urma daca vrea sau nu sa fie cu mine? Lunga povestea, nu?

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Te sărută apoi... nu știe dacă vrea să fie cu tine pentru că l-au rănit fostele? Sigur n-a fost invers?
Mă rog, nu e treaba mea, treaba mea e să-ți dau un răspuns la întrebări:
Încercă să discuți mai mult cu el prin facebook/messenger, să ieșiți pe afară... că doar e vară.
Pe scurt vorbește cât mai mult cu el, împărtășiți-vă unu altuia gândurile.
Dacă tot rămâne indiferent, clar așa va rămâne toată viața lui.
Și nu chiar, nu e o poveste lungă. ^_^

19 răspunsuri:
| EdiNetz a răspuns:

Pai spune-i ca-l placi si vezi ce reactie o sa aiba, restul cred ca te descurci

| MetalHead04 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Nu-i invers, eu i-am zis din prima ca il plac. Pe mine ma enerveaza ca ma protejeaza, are grija de mine, cica tine la mine, vorbeste cu mine pe mess si in real parca n-as exista.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru MetalHead04):

Ei bine, atunci spune-i că-l placi cu adevărat și că ți la el, și că vrei să fi-ți împreună... altceva nu prea văd ce poți face. Dacă chiar te place la rândul său, îți va da o șansă...

| MetalHead04 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Multumesc pentru sfat.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru MetalHead04):

Mă bucur că am fost de folos... măcar cu atât să pot ajuta. ^_^

| Ellena_Elena_1995 a răspuns:

Spune-i in fata ceea ce simti! El te considera o joaca ( parerea mea ) si nu cred ca realizeaza ce simti sau cat de mult te raneste... Cred ca te place, dar ii e oarecum teama de ceva thinking

| kzd a răspuns:

Discuta cu el, vezi ce are de gand sa faca si dupa vedeti cum actioneaza, comincarea este ensentiala daca vrei sa ai o relatie.

| grab a răspuns:

Daca iti permite varsta incearca sa il imbarligi cu fizicul. Innebuneste-l cu sarutari si apropieri erotice. Oricat l-ar fi ranit fostele, cand te vede in pielea goala uita! happy

| Killa93 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate e doar o atractie de moment si el nu vrea o relatie?

| MetalHead04 explică (pentru Ellena_Elena_1995):

Bine vaca mica:*!

| MetalHead04 explică (pentru Killa93):

Tocmai ca a zis ca vrea dar nu e pregatit.

| Killa93 a răspuns (pentru MetalHead04):

E genu` ala. de "baietas"? Adica poate ii rusine de prieteni si nu vrea sa arate ca-i pasa, deci poate-i pasa. whistling

| LilacGoddess a răspuns:

Prietenul tău nu este obişnuit cu o relaţie adevărată. Eu cred că îi este greu să se manifeste în realitate cum se comportă pe internet. Dacă ai fost atentă ţi-a şi spus că el încă nu este pregătit de o relaţie... ce răspuns poţi vrea mai mult?

| MetalHead04 explică (pentru LilacGoddess):

Ma,a zis ca vrea dar ca nu e pregatit. Aia nu inteleg eu.

| MetalHead04 explică (pentru Killa93):

Poate.

| LilacGoddess a răspuns (pentru MetalHead04):

Are motivele lui să nu se simtă pregătit.
Bine face că îţi spune:
Probabil nu înţelegi deoarece nu ţi-a spus motivele pentru care nu se simte pregătit.
Să-ţi spun eu câteva: nu vrea sau nu poate să aibă responsabilitatea pentru a se ridica la aşteptările tale, nu ştie ce ar trebui să facă pentru a menţine o relaţie, nu ştie cum să se comporte pentru a vă fi bine într-o eventuală relaţie saaaau chiar nu vrea să aibă responsabilităţi şi să se implice doar pentru a experimenta flirtul, un început de relaţie sau sexul...
Tu întreabă-l de ce nu se simte pregătit şi vezi dacă e vreunul dintre motive, poţi chiar să îi inspiri vreo idee, poate nici el nu ştie de ce nu e pregătit şi mai apoi să accepţi realitatea!
Baftă!

| EleSimoo a răspuns:

Daca intr-adevar fostele l-au ranit, e normal sa aiba retineri! De aici si replica lui "nu e pregatit". Unele persoane chiar nu inteleg ca si baietii sufera!
De ce toata lumea judeca imediat baiatul cand vine vorba de greseli?
Acele "bla-bla-uri" urmate de indiferenta pot avea legatura cu aceeasi teama despre care vorbim... Adica, are momente cand e dispus sa fie cu tine si sa iti arate ca tine la tine dar apoi apare iar teama si indoiala.