| zanabuna90 a întrebat:

Hello oameni buni! Am o nelamurire si poate voi ma veti ajuta sa o lamuresc cumvahappyEste vorba despre increderea dintre 2 persoane care se iubesc...Cum vedeti voi o relatie frumoasa, cum ar trebui sa se desfasoare? Credeti k increderea este unul din puntul forte ca relatia sa poate functiona fara probleme?

6 răspunsuri:
| irrumator30 a răspuns:

In primul rand daca nu ai incredere in partener se naste gelozia, cea mai periculoasa arma la adresa unei relatii. Pe langa incredere, intre cei doi trebuie sa fie armonie, intelegere si foarte multa comunicare, doar se pot sterge diferentele dintre ei...restul e viata de zi cu zi, experienta... ce se acumuleaza cu fiecare zi in viata de cuplu. Multa bafta!

| Kyrie a răspuns:

Ce scarboase sunt relatiile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

incerderea, respectul si comunicarea, astea 3 sunt esentiale intr-o relatie

| zanabuna90 explică (pentru anonim_4396):

Si daca increderea nu prea mai exista... existaa dar din cauza minciunilor, a intervenit dezamagirea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru zanabuna90):

Exista respect, totusi

| Kyrie a răspuns:

Sunteti niste oameni (animale)
Va lasati controlati de hormoni, degeaba au homosapienii inteligenta

Mda oricum nu exista nici un scop precis pe tera, sunt doar animale laughing