| Volume a întrebat:

HELP TPU[o sa fie o poveste lunga]. Sunt intr-o situatie super nasoala. In vara m-am combinat cu un baiat, Andrei. La inceput ma simteam doar atrasa de el nu il iubeam asa de tare, in schimb el pe mine, da. Si el a plecat la bunici si s-a intors in oras abia cand s-a terminat vacanta [noi invatam la aceeasi scoala]. Faza este ca in timpul asta o fata mi-a dat un pariu. Ea zicea ca nu pot sa ma comb cu unu de la noi din cartier. Eu i-am zis ca nu vreau sa acc pentru ca sunt cu celalalt. Dar a insistat si ca sa scap de ea, am acceptat. Am reusit sa ma comb cu ala si am stat cu el vreo 2-3 zile pentru ca ma simteam vinovata pentru ce-i faceam celuilalt. Cand a inceput scoala, Andrei nu mai vb cu mine si ma evita si nu stiam de ce. Cand il sunam, el imi inchidea si cand ne vedeam pe holul scolii intorcea capul sau mergea pe partea in care nu ma duceam eu. Dupa o luna, am reusit sa vb cu el si mi-a zis ca acel tip cu care am fost 3 zile l-a sunat si i-a zis totul. Doar ca a mai bagat si niste strambe. El [Andrei] mi-a zis prin mesaj dupa ce i-am explicat cum s-a intamplat de fapt asa: "eu am tinut mult la tine si inca mai tin...". Diferenta este ca fix acum, cand nu mai suntem impreuna de o luna si ceva, de data asta chiar m-am indragostit de el sad. Si am vb cu o colega de-a lui cu care ne intelegem amandoi bine sa vb cu el sa vada daca vrea sa ne impacam. Si dupa Andrei a venit la mine si mi-a zis ca mai bine ramanem amici pentru ca el a sferit mult [desi inainte de asta un coleg de-a lui mi-a zis ca el (andrei) vrea sa fie cu mine]. Eu acum ma simt naspa si nu mai stiu ce sa cred. Mai pe seara i-am trim un mesaj in care am zis: "tu mi-ai zis in mesaj ca inca mai tii la mine. dc ai zis asta daca la scoala ai zis total invers?" la care el a rasp: "pai inca mai tin la tine da ca la un prieten". Si de atunci nu am mai vb. Mentionez ca el cam nu vrea sa vb cu mine pentru ca acea prietena cu care am vb mi-a zis ca de fiecare data cand veneam la el la clasa si rugam pe cine sa il cheme el ii zicea: "zi-i ca am treaba".
Va rog HELP. eu ma gandesc acum sa o rog pe verisoara mea sa-i trimita un mesaj [pentru ca ea stie cum o fost cu faza cu pariul] despre tot ce s-a intamplat, dar daca il stresez prea mult? thinking
FUNDA!
PLZ AJUTATI-MA!

9 răspunsuri:
| mikaela25 a răspuns:

Buna, sincer, nu prea cred nici eu faza cu pariul, hai sa fim seriosi, daca tipa aia iti zicea sa te arunci in fantana te aruncai? Noi fetele suntem asa, stam cu un tip care tine la noi dar vrem sa fim apreciate si de ceilati, nu ne multumim si de asta facem prostiile pe care le facem, iar acum ca te-ai indragostit de el era si logic, apreciezi mai mult o persoana care nu te mai vrea decat atunci cand te vroia...eu iti vorbesc din propria experienta big grin.nu stiu, oricat de mult ai incerca sa ii explici care a fost faza nu te va crede, mai ales ca se simte dezamagit, tradat, lasa timpul sa treaca, iar daca ti-a propus sa fiti amici, ok, accepta, e un pas inainte...incearca treptat sa il recuceresti, dar ia-o treptat.Nu stiu ce sa zic. PUPICI :*:*

| sMotionless a răspuns:

Ok_incurcata situatie.Dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa incerci sa vb cu el la scoala_il tragi intr-un colt si ii spui de pariu si ca pe baza de stres ai zis ca esti de akord cu pariul. Daca nu te va asculta nici asa spune-i verisoarei tale sa vb cu el.Sau eu stiu roaga o pers care stie de pariu sa ii spuna ca nu ai facut-o intentionat.Mult succes.kiss

| razekery a răspuns:

Pai iai frant inima crezi ca mai vrea sa fie cu tine? daca a fost un pariu a fost unul aiurea si trebuia sa te gandesti bine la ceea ce faci. probabil ca nu mai sunt sanse sa va impacati. tongue

| lovelyeff a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace o vreme, in sensul sa nu ii mai reamintesti de impacare si lucruri de genul.Fiti prieteni, incearca sa-i castigi din nou increderea, fara sa fii stresanta. Lasa timpul sa treaca ca el le vindeca pe toate. Daca intr-adevar tine la tine o sa ti-o arate cand o sa creada ca e momentul potrivit. Pana atunci incearca sa-i lasi spatiu. Pupici!

| Waterfall a răspuns:

Wow...e nasol k ai simtit pe propria piele ca este adevarat ca "nu stii sa pretuiesti ce ai pana nu pierzi acel lucru". Mie mi se pare ca acest baiat a fost ranit de..."pariul" tau si sa stii ca sunt putini acei baieti care chiar pun suflet in relatiile lor, la faza asta ai avut noroc sa dai de un baiat in acest gen.
Eu zic ca ai putea sa ii explici la Andrei ca baiatul respectiv a fost doar un pariu, ca nu a insemnat nimic pentru tine, a fost doar o joaca prosteasca, in timp ce de el (Andrei) chiar iti pasa. Poti sa ii spui ca stii ca ai gresit si iti pare rau ca l-ai facut sa sufere, nu vreai asta.
Eu zic ca, daca o sa vorbesti sincer cu el si o sa vada asta in ochii tai, daca te mai iubeste inca o sa treaca peste. Acum depinde si de cum e el, nu am de unde sa stiu exact...tu stii mai bine.
Sper ca te-am ajutat, multa bafta :*

| WarHirRO a răspuns:

Kokolinos nu e prea prietenos. e intr-o situatie nasoala tare.eu am fost impreuna cu o fata cand am iesit afara din liceu am vazut-o cu altu pe strada sad asa ca stiu cum e, si revenind la subiect, draga incearca big grin sa il faci sa te iubeasca.fal gelos. fa-l sa se arunce de pe geam de gelozie si se va intoarce la tine ^^ mie imi merge laughing

| ionelatarnovschi2000 a răspuns:

Ok.am avut si eu astfel de situatii, dar tu trebuie sa astepti sa treaca timpul.sa se uite ce a fost.incearca sa te imprietenesti mai aproape de el! SUCCES!

Funda!

| mikaela25 a răspuns (pentru WarHirRO):

Sunt fata nu baiat crying, nu se vede din poza?crying(((

| mikaela25 a răspuns (pentru WarHirRO):

scuza-ma ca intervin, daca va face asta, baiatul respectiv o sa o urasca mai mult...cum adica sa il faca gelos? pai nu l-a facut deja? acum trebuie sa ii arate mai mult c niciodata ca tine la el si ca e un inger de fata big grin