| madalina_4528 a întrebat:

Hey am 16 ani si sunt virgina, NU vreau sa imi incep viata sexuala in nici un caz doar ca multe fete rad de mine cand aud etc e rusinos daca sunt virgina sau?! iar eu cand le spun ca am de gand sa mi-o incep pe la 18-19 ani ele rad big grin apreciaza un baiat la o fata asa ceva?°

15 răspunsuri:
| lorykiss9710 a răspuns:

Buna! Nu lua in serios cea ce spun prietenele tale.O fata stie cand este momentul sa-si inceapa viata sexuala.Si conteaza foarte mult si cu cine o faci.Chestia este ca tu gandesti bine sa o incepi la 18-19 ani.Nu te grabi pentru ca ai timp toata viata si asta nu este un motiv de ras.Este ceva serios pentru ca poti sa devii si mama daca nu esti atenta!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da un baiat apreciza asta la o fata, dar ai grija, unii apreciaza asta numai pentru a fi ei primii si dupa te lasa balta.

| Felys a răspuns:

Chiar trebuie sa le dai detalii despre viata ta intima prietenelor, cand esti intrebata asa ceva, pur si simplu spui ca nu e problema nimanui si inchiei orice subiect, o sa le treaca

| Maduuts a răspuns:

Depinde de baiat, unii apreciaza altii nu. Nu lua in serios vorbele lor pentru ca tu poti fi ca ele oricand dar ele ca tine niciodata :* Ai grija de tine:*

| Komododragosh a răspuns:

Sunt unii baieti care apreciaza asta foarte foarte mult. Vezi ca fetele virgine la o asemenea varsta sunt cele mai apreciate, deoarece sunt foarte multe care nu mai sunt virgine de la 13 ani! Sunt multe fete influentate tocmai din cauza asta, din motivul sa nu se faca de ras fata de alte fete si sa se laude cu numarul de baieti cu care s-a culcat, unde s-au culcat si varsta de la care si-au inceput viata sexuala. Tu insa ai o personalitate frumoasa si m-as bucura tare mult daca ai ramane la fel, daca nu te-ai lasa influentata de celelalte fete. Insa cel mai potrivit sfat care pot sa ti-l dau este sa-ti incepi viata sexuala cand te simti tu pregatita, nu neaparat sa-ti impui o asemenea varsta. Cand iubesti un baiat foarte mult, cand ai niste sentimente foarte puternice si de nestapannit, atuncea este momentul cel mai bun, chiar daca nu ai atins inca varsta propusa de tine. Esti deja admirabila pentru faptul ca ti-ai propus acest lucru si ca tu cauti ceva mai mult decat sex. Aceasta lume si-asa este destul de murdara, tu esti o pata curata si sper sa ramai asa in continuare.
Felicitarile mele draguto si toate cele bune iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ca tu esti cea speciala de fapt, pentru ca nu esti ca majoritatea :-)

| AngelBoy a răspuns:

Aproape toti baietii apreciaza asta la o fata, ii demonstrezi ca nu esti o usuratica.

| justfreelove a răspuns:

In general se recomanda sa incepi viata sexuala de la aceasta varsta pentru ca o viata sexuala activa are influente deosebite asupra caracterului si asupra fizionomiei corpului. O fata cu o viata sexuala activa (face des) pur si simplu radiaza de sanatate.
O fata niciodata nu va stii cand e pregatita sa isi inceapa viata sexuala, si intotdeauna baiatul va fi cel care o va imbata crita si o va excita in asa fel incat ea sa isi doreasca acest lucru mai mult decat orice.
De asemenea este o prostie sa faci sex numai pentru ca altii o fac. O faci pentru ca iti place de un baiat si vrei sa o faci si asta e tongue ( oricum probabil jumate din fetele care vb aiurea sunt virgine dar nu vor sa recunoasca)

| mona a răspuns:

Lasa sa rada prietenele tale cat vor ...important e ca tu sa ti incepi viata atunci cand crezi ca ti ai gasit jumatatea sau cand esti tu pregatita sa faci acest pas, nu i deloc rusine sa fi virgina la 16 ani, un baiat care tine la tine stie sa aprecieze asta

| ghostk1d a răspuns:

Moamabig grin...mi as dori sa fie mai multe fete ca tine tongue

| foxsilver a răspuns:

Un baiat cu bun simt, cu siguranta va aprecia acest lucru.Iar prietenelor tale spune-le ca nu vrei sa risipesti banii pe teste de sarcina, in fiecare luna.

| Dania19 a răspuns:

Stiu cum e si eu am 18 ani si nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu vreau pana nu gasesc baiatul potrivit happy si colegele mele rad de mine dar nu le bag in seama e viata mea si fac ce vreau cu ea happy la fel si tu... nu le baga in seama nu ele hotarasc ce sa faci cu viata ta, lasale in pace happy :*

| DyDy_3450 a răspuns:

Daca va mai rade cineva de tine din acest motiv, (acel cineva find o fata care nu mai este virgina) ii poti raspunde simplu: "Eu ca tine pot ajunge oricand, dar tu ca mine nu vei mai fi ...NICIODATA!" :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca apreciaza, si inca foarte mult...nu stiu daca stii dar asta e un avantaj imenstongue, iar cand mai rad spune-le ca nu vrei sa devii cu**a ca elelaughing

| Mister09 a răspuns (pentru justfreelove):

Cine recomanda, cei care vor una virgina? Hai sa fim serioși La 16 ani nu e dezv nici biologic nici psihic