| marry01 a întrebat:

Hey am si eu nevoie de ajutor.Deci sunt cu un baiat(S) de 10 luni si tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd ,dar a aflat mama mea si nu ma lasa si m-a certat , ma pedepsit ,iar eu am vb cu pr mea cea mai buna ,iar dupa ce i-am povestit totul a spus ,,Vezi tiam spus ca nu e bine ce faci,vezi team avertizat dar u nuuu...gata nu ma mai intereseaza ce faci in relatie, nu ma mai bag ."Iam spus sa vb cu pr meu sa ii spuna k nu mai pot continua , sa ma inteleaga.Seara am intrat pe mess si eram pe invizibil ,iar cand am intrat pe avabil a intrat varul prietenului meu(M) cu mine sa ma intrebe de ce renunt asa de usor?de ce il fac sa sufere,ca acum isi va reveni la golaneala(app inainte era un mare golan .in ficare zi cu cate o fata, doua trei ,cu bataile .etc).Dupa ce am vorbit cu M pic la sunat pe S sa ii spuna ca eu am hotarat ca s-a terminat de finitiv , dar eu tot insistam ca nu , ca vreau sa continui.Dupa cateva minute intelege si il suna iar spunandu-i ca a gresit dar S i-a spus ca nu mai gata , ca asta am ales si a dat cu telefonul si s-a stins...Prietena mea cea mai buna a incercat sa ma inveseleasca pic dar nu prea a reusit si ea a vorbit cu S ,iar el i-a spus ca nu mai vrea , ca ma face sa sufar si chiar daca ma iubeste imi face mai mult rau .Toti prietenii lui ii spun sa vorbeasca cu mine , sa ma sune dar telefonul meu mi lau loat parintii si pe pc nu intru ca este fratele meu ,dar nu stiu ce sa fac ,tin foarte mult la el si chiar imi e foarte greu si nu stiu ce sa fac,toate prietenele imi sunt aproape ,dar eu tot rau ma simt si stiu ca si el sufera.Ce ar trebui sa fac?Oare ma mai pot impaca cu el?crying

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Poţi să te împaci cu el. Totul e să rezolvi problemuţa cu părinţii înainte. Nu'i mare chestie, trebuie doar să le vorbeşti şi să'i rogi să te înţeleagă. Măcar pe mama ta, dacă cu tatăl tău nu te înţelegi la fel, sau viceversa. Ai putea discuta şi cu "M" să'l facă pe prietenul tău să realizeze că încă îl placi şi'ţi face mai mult rău dacă nu vorbeşte cu tine.
Succes!

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Timp de 10 luni mama ta nu a stiut nimic? dar voi cum va intalneati? ori aveti 13 ani, si va vedeti odata la 5 luni,ori nu stiu ce sa cred.dar in fine: daca mama ta nu te lasa sa te vezi cu el, explica`i frumos ca tii la el, totusi 10 luni=> apropae un an, e mult timp.cat despre prietena ta. daca nu vrea sa te ajute nu ai ce sa-i faci, oricum TU TREBUIE SA FACI CE GANDESTI TU INSATI nu ce spune altcineva, oricat de prieten/a ti-ar fi.

| marry01 explică (pentru BlancaFantasma):

Pai noi ne vedeam in fiecare zi, iarna afara la zapada, vara la baie.Cand ieseam cu prietenele mele, el era mereu cu noi...el si cu inca 2 baieti, prietenul prietenei mele cele mai bune si prietenul la inca o fata...am incercat sa vorbesc cu ei, dar nu ma pot intelege. Intot deauna au spus ca scoala e pe primul loc, dar rezultatele nu mi s`au modifivat de loc.

| marry01 explică (pentru Tweetymrrr):

Am incercat sa vorbesc si cu M, dar el este in Italia ...cu parintii nu ma mai inteleg asa de bine de cand m-am mutat din orasul meu natal, aici ...Nu ma inteleg, intot deauna ma considera o fata de 5 ani, nu realizeala ca am crescut si ei cred ca nu gandesc ca oricand S ma poate pacali sa profite de mine, dar stiu 100% ca se inseala pentru ca ma iubeste si nu ar face asa ceva

| Tweetymrrr a răspuns (pentru marry01):

Atunci spune'le că indiferent de părerea lor tu ştii că băiatul nu ţi'ar face rău şi tu chiar îţi doreşti să fii cu el. Altă soluţie nu prea văd.