| ASTCRW a întrebat:

Hey! am si eu o problema.Anul trecut mi-a placut de un baiat cu care eram doar prietena; lui nu ii placea de mine atunci.Cu timpul am inceput sa nu-l mai plac asta dupa vreo 5 luni.Au fost apoi cateva luni in care eram ca inainte...doar buni prieteni.In ultimele 2-3 saptamani, mai exact de la banchetu de a-8-a,am vorbit foarte des.Incepusem sa simt ceva pentru el, Dar nu stiu ce sa fac.El mi-a spus ca de ceva vreme ii sunt "draga". Oare s`a indragostit de mine? Daca imi cere prietenia.Ce sa fac?big grin.

Cel mai bun raspuns primestee funda big grin

Răspuns Câştigător
| mariamarybu a răspuns:

Ești prea visătoare. Privește realitatea. Mai bine ai gândi și puțin pesimist. Prea multă speranță poate duce la durere cruntă la dezamăgire. Nu cred că s-a îndrăgostit. Poate( ca să vedem partea plină a paharului) în timp se va îndrăgosti de tine. Nu te grăbi. Nu îșl brusca. Fi în continuare prietena lui. Băieții țin de obicei mai mult la prietene decât la iubite. Nu-i dezvălui sentimentele. Nu te ma gândi că simi ceva pentru el. Lasă-l pe el să simtă ceva pentru tine. Fă-te inaccesibilă iar mai apoi cade-i în brațe. Cum am mai spus, lasă timpul să curgă. Nu grăbi nimic! Profită de faptul că nu știe că îl placi și că încă îi ești prietenă! Succesc :*

5 răspunsuri:
| EUBMV89 a răspuns:

Daca te atrage baiatul tespectiv accepta, incercarea moarte nu are. Cred ca si el simte ceva pentru tine.

| EUBMV89 a răspuns:

Scuze am vrut sa spun respectiv. happy

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Stai aproape de el, vorbiti. Poate ca simte ceva pentru tine. Nu stim sigur ca s-a indragostit de tine, dar daca continuati asa cred ca se va indragosti. Daca iti va cere prietenia, accepta. Dar ai grija sa nu te lasi dusa de vorbe, asteapta si fapte happy. Bafta!

| sebysebyca a răspuns:

Fa pipi!

| ASTCRW explică (pentru mariamarybu):

Multumesc.O sa tin cont de sfatul tau.Dar si de celelalte :*