| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Doresc sa imi dati sfaturi in legatura cu ce voi scrie mai jos, si sper sa nu va bateti joc. "Am 13 ani si desi stiu ca e o varsta cam mica, imi place de un baiat care e cu 6 ani mai mare decat mine.El da semne mici ca ma place, dar nu stiu cum s-a i-o spun, deoarece vorbim putin(decat saluturi si "ce faci"). Vreau sa-i demonstrez ce simt pentru el, si cat mai repede, doarece este posibil ca la anul sa plece la facultate si il voi vedea foarte rar.

10 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sincer, nu vad dc un baiat de 19 ani sar uita la o fata de 13, abia daca te-ai dezvoltat, plus ca ar trebui sa te astepte 3-4 ani. adica abstinenta pana la 23 de ani. mi-e greu sa cred ca se uita la tine altfel decat ca la un copil

| princess87 a răspuns:

Cam mare pentru varsta ta

| Rrr18 a răspuns:

Diferenţa de varstă destul de mare, nu îţi recomand să pui prea mult suflet... Dacă îţi spune "Bună" sau "Ce faci?" nu le lua neapărat ca "mici semne de iubire" încearca sa îţi găseşti pe cineva de vârstă mai apropiatăwinking

| Cocolino24 a răspuns:

Buna, e mult de scris, daca vrei, vorbim aici, am ajutat multe fete si baieti si totul a mers d eminune il poti cuceri cu pasi mici si simplii. Contacteaza-ma aici si vorbim : sfaturi4you@yahoo.com sau pe id-ul : sfaturi4you

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Cum au spus si ceilati nu are rost sa te chinui. Daca ii spui, probabil va rade sau nu. Daca va rade, te va rani si daca nu, te va rani si mai tare intr-un mod sau altul. Nu iti place de el si nici macar nu il iubesti. Este o iluzie ce ni se intampla nou, fetelor cel mai des. Au facut si alte fete acesta greseala si au avut mai mult de suferit decat poti sa iti inchipui. Ce i zice daca ati fi doar prieteni si atat? straight face E spre binele tau, dar alegerea e tot in mianile tale. Succes spre gasirea celei mai bune decizii. happy

| VadTot a răspuns:

Tu sti ca daca parintii tai fac o plangere la politie Respectivul baiat nevinovat probabil. poate ajunge dupa gratii/?crying

| Marian001 a răspuns:

Eu zic ca`i prea mare fata de tine.Ai grija ce face, sa nu-si bata doar joc de tine.Bafta.

| lavinia56 a răspuns:

Draga mea nu stiu daca ani acestui baiat e o problema eu am 14 ani si iubitul meu are 19 si avem impreuna 2 ani...fa in asa fel incat sa vb mai mult cu el.

| Etiene a răspuns (pentru lavinia56):

Si oricand ai sansa la o burtica mai aparte si el sa ajunga tatic, corupator de minore.

| 26Geo a răspuns:

Si daca o sa il vezi foarte rar, de ce vrei sa te bagi intr-o relatie cu el? Si nu cred ca el se gandeste la tine ca la o iubita, ai 13 ani, o da el semne, dar te-ai gandit ca s-ar putea sa le interpretezi gresit? Faptul ca doar va salutati, inseamna ca nu se gandeste la o posibila relatie cu tine.Incearca sa vorbesti mai mult cu el, doar asa iti vei da seama daca te place sau nu.Bafta