| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor, cum reactionati atunci cand iubitul vostru va invita sa stati la el cateva zile iar inainte sa mergeti la el acasa mergeti la supermarket sa cumparati de mancare si de baut si el va pune sa platiti jumatate din suma pentru ca si voi veti consuma? Ati accepta asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Câteva zile?
Pe lângă jumătate din banii pentru mâncare, iî mai cer și partea ei corespunzătoare acelor câteva zile, la întreținere.
Notez și câți kw de electricitate s-au consumat în acele câteva zile și împart la doi.
Verific și apometrele și mc de apă consumați și îi împart la doi.
Dacă se uită și la TV, calculez valoarea abonamentului la cablu corespunzătoare acelor câteva zile, împărțită la doi.
Dacă am uitat ceva... mai revin.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, platesc, de ce nu?!
Dar cand vine partea cu sexul ii cer plata inainte, ca sa se simte si el la fel de bine platind pentru ce urmeaza sa primeasca laughing

| 77antonia77 a răspuns:

Depinde cat de lunga este relatia. Daca e aproape casnicie, este imposibil din punctul meu de vedere sa nu ajungeti sa va puneti macar o parte din bani la comun. Deci practic, intr-o situatie in care puneti banii la comun, platiti amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș crede că e om practic și cu fair play. big grin

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Faci misto?

| Danielhernandes a răspuns (pentru Violleta2022):

Vrei sa spui, ca esti materialista sau inteleg gresit

| Crackman a răspuns:

Eh, nu pare nimic iesit din comun... In ziua de azi este egalitate

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danielhernandes):

A fost o gluma, ca raspuns la satira intrebarii happy

In realitate sunt maritata de foarte multi ani si nu am fost niciodata materialista. Pe vremea aia eram doi studenti saraci... azi tot ce avem este facut din munca amandorura.

| Danielhernandes a răspuns (pentru Violleta2022):

OKay

| Sofer a răspuns:

50/50 se face plata.