| anonim_4396 a întrebat:

Hey guys,azi mi s-a intamplat ceva ciudat, am mers in oraș si gandul meu a stat pe tot parcursul la fostul meu iubit (numai sunt cu el de o luna) apoi m-am așezat pe o banca si ma gandeam la el, iar in minutele următoarea el a trecut cu masina si mi-a zâmbit...e un semn sau o simpla coincidenta?

14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ti-a zambit involuntar, nu inseamna nimic.

| Blackrose18 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu ma refer la faptul ca mi-a zambit

| LPCTSTR a răspuns (pentru Blackrose18):

Indiferent, eu nu vad semne.
Iar, daca tu te astepti ca cineva sa-ti spuna sa te impaci cu el, vei face o prostie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Coincidenta.
Iar coincidentele ar trebui sa te opreasca?

| Blackrose18 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sincer el un an a stat dupa mine iar eu tot ma jucam cu el, acum cand suntem despartiti de o luna simt ca eu il vreau dar el e rece, si mi se pare atat de ciudat sa te gandesti la un om iar el sa apara in fata ta

| Stegman a răspuns:

Eu cred ca e coincidenta. Sau poate te ai pus tu pe o banca pe unde trece el mereu. Gaseste pe altcineva sunt atatia. De ce sa te mai gandesti la ceva care s-a incheiat? Nu crrd ca s-a incheiat ca a fost bine nu? Asa ca mergi mai departe si gaseste pe altcineva.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Este doar o coincidenta, nimic mai mult.Ciorba reincalzita nu mai este buna ca la inceput, asa ca iti recomand sa te axezi catre altcineva si sa incerci sa il uiti pe fostul, pentru ca atata timp cat v-ati despartit e clar ca ceva nu a functionat, si nu mai are rost sa pierzi timp pretios gandindu-te la el.Multa sanatate!

| Blackrose18 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Având in vedere ca sunt sanse de 85% sa am in burtica un bebe conceput de noi doi, nu pot sa trec peste asa repede si nu din faptul ca vreau sa tin copilul ci pur si simplu acum am inceput eu sa simt ceva pentru el

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Blackrose18):

Nu pot sa inteleg cum unele persoane apreciaza persoana iubita atunci cand nu o mai au,si cand au avut-o nu i-a interesat, iar in legatura cu bebele daca nu vrei sa il ti de ce nu te-ai protejat, ma rog este problema ta ce vei face mai departe, dar daca esti insarcinata, ar trebui sa vorbesti cu el fara sa il constrangi desigur cu faptul ca ai ramas insarcinata cu el ci doar sa ii spui ca sa stie si el ca sa hotarati de comun acord ce veti face mai departe.

| Blackrose18 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Chiar nu vreau sa il constrâng sentimentele mele nu au legatura cu sarcina si da acum am realizat Ca abia cand pierdem ceva ne dam seama de valoarea lui

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Blackrose18):

In cazul asta daca va veti impaca,luptati mai mult pentru relatia voastra de acum inainte pentru ca daca se destrama asa repede inseamna ca nu au fost sentimente puternice la mijloc,si incearca sa fi mai precauta data viitoare,pentru ca un copil este o mare responsabilitate pentru amandoi,si trebuie sa fiti pregatiti,eu ti-o zic spre binele tau, mai bine te protejezi daca nu iti doresti copii, pentru ca avortul niciodata nu este o buna optiune, sunt cazuri de femei care nu au mai putut ramane insarcinate dupa avort, sunt destule metode contraceptive in farmacii.

| Blackrose18 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Eu cand am fost cu el mi-am inceput viata sexuală si in plus aveam menstruație si iti dai seama m-am lasat si dusa de val si nu a mai contat asta si regret foarte mult ca nu m-am protejat, dar asta e chiar nu ma simt capabila de un copil la 18 ani, am alte planuri de viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a zambit din politete.

| wannabe a răspuns:

Atragi ceea ce gandesti. Este firesc. Gandeste-te ca ai trecut peste. Continua-ti viata. Mergi mai deparet. Altii mai buni te astepta si poate acela este alesul, care sa te ia de sotie, nu un om cu care sa-ti pierzi timpul. Trebuie sa stii ce sa ceri de la viata, ca viata sa stie ce sa-ti ofere