| HaHaGirl a întrebat:

Hey hey TpU am 19 si am o problema grava dupa o noapte fierbinte am aflat ca sunt insarcinata era bine sa am simptome sau cu un test de sarcina dar eu sunt model si boy friendu meu la fel eram la o sedinta cand am lesinat mi-am revenit am ajuns acasa si l-am trimis la farmacie sa-mi ia 5 teste dupa ce m-am gandit ca poate o fi asta le-am facut, toate pozitive speriati amandoi va dati seama e greu, am fost la ginecologul meu si am aflat ca am cam 2 luni jumaate si cei de la agentie si prietenele mele si iubitul meu mi-a cam zis ca am pus pe mine dar eu am zis ca sunt mai mancacioasa de la stres dar erau poftele mele sau ale copilului de fapt nu stiu ..problema e ca vreau sa nu afle nmn in afara de mine si el in niciun caz cei de la agentie dar deja am burtica si vreau sa avortez dar mi-e frica...ce sa fac? la 2 luni jumate e deja mult si nu vreau sa renunt la modeling dar nici la copil pentru ca e un suflet el zice ca sunt tanara si frumoasa si o sa fac copii mai incolo(are 20 face in octobrie eu in decembrie)ii e usor ca nu-l are el in pantece sa vada cum e stiu ca are dreptate dar mi-e frica de avoort dar ....trb sa aleg intre viitorul meu si copilul meu cum sa aleg ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bimmer a răspuns:

Felicitari pentru prietenul tau. Doamne ajuta sa ai si tu acelasi gand. Daca erai din Timisoara, jur ca acceptam sa fiu nas. Cred ca mi-au fost ascultate rugaciunile... urmeaza gandul prietenului tau...si doar de bine o sa ai parte. Dumnezeu asa te rasplateste ca nu il avortezi, de nici nu iti poti imagina. Ma bucur ca ai fost pe la Biserica. Bravo, esti pe calea cea bunahappy sunt mandru de tine

108 răspunsuri:
| Bimmer a răspuns:

NU AVORTA! Te rog, nu fa asta pentru ca OMORI un copil! desi unii nu stiu, este CRIMA! pastreaza-l si creste-l. O sa te bucuri de el, iar daca te casatoresti, Dumnezeu o sa iti binecuvinteze casnicia, si o sa iti castigi existenta din altceva...cu siguranta! Orice, dar nu avorta fata draga. Gandeste-te daca facea si mama ta la fel? Te rog, nu fa asta pentru mine. Desi nu ne cunoastem, te incurajez sa nu faci avort! Povesteste-le parintilor tai ca s-a intamplat, si ca nu vrei sa faci crima de copil. Doamne ajuta si sa auzim de bine.

| Azµre a răspuns:

Dacă atât vă duce capul... fă avort acum ce vrei să faci? ai un cămin? ai un salariu bun? ai un viitor asigurat ca să poți face un copil? crezi că partenerul este alesul? gândește-te bine! e viața ta!

| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Nu pot adica nu stiu e viitorul meu si viata copilului meu iubitul meu a zis ca orice as alege pentru el e bine daca eu sunt bine el e baiat nu intelege cum e sa stii ca-ti omorri copilul e la fel de suparat ca si mine si de agitat nu vreau sa renunt la modeling e visul meu fac asta de la 3 ani vreau sa ma distrez sa-mi fac o cariera fac facultatea de regie film vreau so termin dar ma izbesc din nou de copil plus ca am facut asta inconstienta eram la un party la munte ne-am imbatat si am dat in altele eram beata cand l-am conceput ca daca eram normala nici nu-l lasam sa se atinga de mine fiind beat si el dar asa stiu ca omor un copil asa e dar e viata mea si copilul meu trebuie sa decid in maxim 2 sapt pentru ca fac imediat 3 luni si deja am brtica si atunci cand stau asa spre ex eram sambata seara cu iubitul meu si ne uitam la un film si nu stiu cum s-a facut dar m-am trezit mangaindu-mi burta si ma gandeam cum ar fi daca l-as avea e un lucru deosebit sa fii mama dar nu sunt pregatita nu stiu ce sa mai fac

| Bimmer a răspuns (pentru HaHaGirl):

Fata draga! bucura-te ca ai darul de a putea avea copii! Daca mai tarziu nu o sa mai poti face copii, sau cand avortezi, faci hemoragie interna si mori si tu. Omori si copilul, si mori si tu! Direct in iad mergi draga measad Nu este pacat asa de mare ca o sa ai copil pacatul cel mare este cel al uciderii! Roaga-te din tot sufletul si Dumnezeu te va indemna bine. Mergi si vorbeste cu un preot. Daca vrei, da-mi id-ul tau pe privat, sau pe Facebook si discutam mai multe. Lasa ce iti place, ai facut ce iti place, si uite ce ai patit. Asa ca, acuma trebuie sa faci ce trebuie sa faci, adica, sa il pastrezi. Pentru mine ca si necunoscut fa asta din iubire frateasca. Vrei sa il omori? sa il scoata doctorii bucati? sa ai remuscari si sechele toata viata ca ai omorat un omulet in tine? Gandeste-te foarte bine. Roaga-te si Dumnezeu te ajuta, nu asculta de gura lumii...care te indeamna spre omor, ca nu ei trag pacatul asta toata viata...ci TU! Doamne ajuta!

| suntZeu a răspuns:

Nu trebuie sa fi tiran sa spui ceea ce voi spune eu dar...nu lasa asta sa iti distruga viata ca asta se va intampla, un copil care nu e bine venit se va simti asta la umomendat si va deveni o povara, de ce sa nu avortezi sa iti vezi de treaba si sa faci un copil dupa 30 de ani...iti compromiti viata intr-un fel daca vei pastra acest copil, si inca ceva. Daca el cumva te paraseste tu ce faci cu un copil? nimeni nu o sa te mai vrea daca ai un copil si etc.

Si eu am fost un copil nedorit...si am aflat asta maturizandu-ma rapid si vazand situatia dintre parintii mei (despartiti) si acum nu fac altceva decat sa incerc sa fiu miezul din tot ce fac.

Nu ai nevoie de o povara acum...

| Azµre a răspuns (pentru Bimmer):

Hai lasă-mă cu tâmpeniile astea. ai impresia că are un viitor la 19 ani? ai impresia că are un venit care să o ajute să aibă grijă de copil.

| HaHaGirl explică (pentru Azµre):

Am bani de sa cumpar un bloc cu tot cu oamenii in el parintii mei au o fabrica de mobila o firma de contabilitate si o sala de fitness am bani am iubit(tatal copilului) amm un job sunt model castig foarte bine am un minie cooper un apartament intr-o zona rezidential din bucursti iubitul meu e la fel ca mine parinti nostri sunt asociati nu e asta problema

| Azµre a răspuns (pentru HaHaGirl):

Atunci de ce mai vii să te plângi? dacă ai cu ce să îl crești, crește-l numai pune întrebări străinilor și nici nu lua sfaturi de la ei!
Dacă tu vrei să îl ții, ține-l! dacă nu la revedere. Faci ce vrei e viața ta, gândește dracu că de aia ai 19 ani!

| Nextone a răspuns:

Draga mea, copilul e deja mare...o sa il rupa doctorul in bucati, daca erai in primele 2 saptamani mai ziceam, dar asa e foarte riscant.Gandeste-te ca daca alegi cariera,poate vei intampina probleme de sanatate dupa avort,iar atunci nu vei mai avea nici una. Daca iubitul tau te sustine,atunci e si mai bine.
Copilul e deja mare, asa ca nu avorta, mai bine du-te la un control si vezi daca este copilul sanatos.
Daca ai si o situatie financiara buna, o sa fie si mai simplu si poate nu te va afecta in cariera.
Crede-ma o sa fii mai rasplatita daca faci copilul, decat daca alegi cariera. Daca esti ambitioasa o sa poti sa le faci pe amandoua....Bafta!

| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Cati ani si de unde stii tu ca mie imi place sa beau ca practic asta insinuezi dc ma judeci pentru asta? daca erai in locu meu?

| HaHaGirl explică (pentru Nextone):

Cum sa le fac pe amandoua cu burta la gura cum pozez eu pentru reviste la 5 luni deja am kg in plus 3 si lumea imi zice sa scap de ele cumm zi? cum ma expun eu in lenjerie cei spun copilului cand va creste cand voi pleca din tara stii scumpo/scumpule mama pleaca la serviciu tu ramai cu bona cum sa fac asta sa-l fac si apoi sa-l creasca alta eu am trecut prin asta stiu ce inseamna sa nu-t fie mama alaturi sa fie plecata cu afacerile si tu sa stai cu bonele acasa

| Bimmer a răspuns (pentru HaHaGirl):

Ai interpretat gresit. Aici ma refeream la altcv...la faptul ca tu ai spus ca vrei sa faci ce iti place si am spus ca ai facut ce iti place, si de acuma inainte trebuie sa faci ce trebuie sa faci exact cum spune si TequilaSunRise, pastreaza copilasul si nu asculta alte sfaturi. Pentru binele tau

| HaHaGirl explică (pentru Azµre):

La 19 ani vreau sa ma distrez si sa-mi termin facultatea nu sa am un copil tinut de 5 bone pentru ca noi 2 trebuie sa filmam sau pozam prin alte tarri

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu ii poti oferi un viitor stabil copilului mai bine avortezi. Eu sunt de parere ca mai bine avortezi de la inceput decat sa chinui toata viata un copil. Gandeste-te bine si pune in cumpana avantajele si dezavantajele nu numai pentru tine, dar si pentru copil.

| HaHaGirl explică (pentru suntZeu):

Nu ma paraseste pentru ca ma iubeste si ma sustine si acum el e langa mine si ma mangaie pe burta dar eu nu vreau sa fac copilu asta dar nci sa-l arunc si nici sa-l fac sa-l dau

| HaHaGirl explică (pentru OoBunnyoO):

Am bani destui o/il fac vedeta in america dar nu am timpp de un copil acum

| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Dar vreau sa fac in continuare ce-mi place si nu vreau sa-l arunc ..doamne de-as putea sa dau timpu inapoi as faceao pana in noaptea aia da nu po

| Bimmer a răspuns (pentru HaHaGirl):

Dumnezeu ti-a dat bani....ai cu ce sa il intretii...o sa fie la inceput putin mai greu, dar mai tarziu o sa imi multumesti. Ti-am spus vorbeste cu un Preot de la o Manastire din zona. Du-te singura si vorbeste cu el, cere-i un sfat si te indruma exact cum trebuie.

| suntZeu a răspuns (pentru HaHaGirl):

Asa zice acum,dar tot timpul trebuie sa vezi in orizont nu doar ce e in apropiere, trebuie sa iei in calcul si chestia asta, poate cand se va naste copilul va veni cu replica la moda "Ma depaseste situatia, nu mai pot, descurcate!" si tu n-o sa ai ce sa faci.Parerea mea...ti-am spus-o timpul trece pentru tine si trebuie sa iei o decizie si gandeste-te bine

| HueyFreeman a răspuns:

Troll. Move along people.

| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Cred ca mi-ar fi mai usor daca si edi(iubtul meu)ar decide cu mine dar il inteleg si pe el da nu stiu ce o sa fac

| HaHaGirl explică (pentru HueyFreeman):

Where?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru HaHaGirl):

Problema este ca un copil nu are nevoie numai de bani. Poti sa ii oferi timpul necesar, o familie stabila? Aici sunt intrebarile. Copiii nu au nevoie numai de bani eu nevoie de suportul si atentia parintilor.

| Bimmer a răspuns (pentru HaHaGirl):

Atunci, mergeti amandoi la Manastire sa vorbiti cu un preot, daca vreti si separat. Eu asta sustin: SA PASTREZI COPILASUL! Mai mult eu ce pot sa fac? Decat sa ma tin de tine, si sa il pastrezi. Plus ca nu o sa fie chiar asa de greu pentru tine, pentru ca ai banuti, ai tai au banuti. Si Dumnezeu te ajuta daca il pastrezi...crede-ma ca sunt N cazuri. Si cunosc oameni care ii multumesc ca au primit un copilas chiar daca este la varsta asta. Poate asa a fost sa fie, si poate e singura perioada in care poti avea copii...te-ai gandit la asta? Poate mai tarziu o sa iti mai doresti, si nu o sa poti sa ai din motive medicale. Si atunci sa vezi cum ii multumesti la Dumnezeu pentru ca nu l-ai avortat.

| HaHaGirl explică (pentru OoBunnyoO):

Pai asta zic ca el ma intreaba unde pleci mami pai stii plec sa fac poze iar tu ramai 5 bone acasa nu am timp sa ma ocup de el degeaba te gandesti ce face puiul tau acum daca nu esti langa el eu asa am crescut cu 3 bone pentru ca parintii mei erau plecati mereu cu afaceri si iubitul meu la fel ca suntem din aceeasi clasa sociala

| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Cum sa fie ca asa a fost tu nu intelegi ca copilu asta a fost nu stiu poate zic prea dur dar a fost conceput din greseala nu ne-am dat seama ce facem am facut-o si dimineata cu durerea ingrozitoare de cap m-am trezt goala sub un cearceaf in bratele iubitului meu pe moment am zis ca am comiso am comiso dar dupa 2 luni jumate numai zic asta

| Bimmer a răspuns (pentru HaHaGirl):

happy Dumnezeu crezi ca ingaduia sa ti se intample asta? Totul vine cu un scop. Poate prin acel copilas tu te mantuiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| HaHaGirl explică (pentru Bimmer):

Dar imi distrug viata si pe a mea si a copilului si al tatalui

| HaHaGirl explică (pentru u2irish):

Nu se termina dupa 15 ani pentru ca fac o faculatete de film de asta o fac ca sa continui cu asta