| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, sunteti de acord ca relatiile cu beneficii sunt cele mai practice?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Jesus vad va va lecti de viata o asexuala,frigida care doar profita de timpul altora, dar sa profiti de timpul unui om nu este o minzerie? Este doar cand ne convine noua? Revenind la subiect orice relatie e pe interes, orice conexiune cu alt om are un interes, femeile au interes material, fizic iar barbati fizic, asa iubirea e moarta sunt doar interse atat

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Este mai practic să vrei doar sex, decât să ai şi alte aşteptări/obligatii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce castig poate fi mai benefic comparativ cu un sex... gratuit.

| SilentRain a răspuns:

Nu, aia e curvasareala frumos ambalata
Tot o mizeri rămâne

| Nemessys a răspuns (pentru SilentRain):

E mai frumoasa o,, relatie" adica doar imaginea unei relatii, cand in realitate este una pe interes, right?
E foarte nasol ca cei 2 sa fie sinceri unii cu ceilalti si sa spuna dinainte sa incepa relatie ce vor unul de la altul incat nimeni sa nu aiba surprize neplacute mai tarziu cu faptul ca il inseala, ca s-a plictisit de el sau ca nu-l mai atrage din punct de vedere sexual. In genul ala de relatii o sa vezi mai multa comunicare si mai multa sinceritate decat in orice alta relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.Pentru mine da, sunt.Imi oferă tot ceea ce am nevoie.Dar relațiile cu beneficii nu sunt in sine niște relații.Pentru o persoana care vrea implicare emotionala, stabilitate, siguranța etc o relație clasica are mai multe avantaje.Plus ca majoritatea se prefac ca vomita când aud de sex fără sentimente.Si îți trebuie o oarecare detașare ca sa poți sa nu te atașezi emoțional.

| SilentRain a răspuns (pentru Nemessys):

Asta e un pretext ca să și-o traga, doar o tipa nesierioasa ar accepta asa ceva, la băieți n-am pretenti eii nu refuza nimic... Mai rar unul care sa zic nu, mai ales ca nu trebuie sa plătească
Genul de relație deschisa n-am înțeles-o niciodată, nu pot sa iubesc un om și sa îl împart cu altcineva... Dacă e cu mine sa stea cu mine nimeni în plus, dacă ceva nu ii convine poate sa plece, nu sa ma caute când are el chef de sex, ce naiba
Sex-ul fără sentiment e doar un viciu

| 90210 a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt "cele mai practice" pentru cine?
Poate pentru baieti, fiindca fetele nu pot face dragoste la comanda, daca nu sunt si sentimente de dragoste pentru acel baiat.
Exceptie fac prostituatele, care fac sex cu oricine plateste.

| silentnoise9 a răspuns:

Nu, eu una nu cred asta.

| Sofer a răspuns:

Poate sa fie o relație frumoasa și cu benifici. De acord happy

| anamaria82726 a răspuns:

Mai practice, da, sunt. Normal ca este mai frumos sa ai o relatie in care sa investesti sentimente. Si e frumos sa te gandesti ca vrei o familie pe viitor cu persoana de langa tine. Dar problema este ca n-ai cu cine. Atat de mult vor distractie, inseala, dezamagesc, incat iti e si frica sa te mai bagi intr-o relatie serioasa. Iti e frica sa iubesti fiindca stii ca e posibil sa fii dezamagit. Asa ca sunt utile aceste relatii fara sentimente, macar esti satisfacut fizic, daca sufleteste nu te poate iubi nimeni

| Adry05 a răspuns:

Decât aventuri cu nu știu câți... sunt mai ok dar nu-s pentru oricine. eu de exemplu prefer exclusiv relațiile clasice.

| Adry05 a răspuns (pentru anamaria82726):

Consideră-i totuși și pe cei care sunt în căutare de ceva stabil dar până acolo, până găsesc pe cineva cu care se potrivesc recurg la stilul ăsta de viață pentru nevoia fizică

| Frank51 a răspuns:

DA, categoric. Prefer sa ma distrez cu cineva si sa nu am asteptari, decat sa fiu dezamagit in cel mai horror mod de persoana iubita.

| mgtow a răspuns:

E mai bine asa decat sa fi inselat de una, sex cat mai des cu cat mai multe femei inseamna o viata mai buna