| ale23 a întrebat:

Hey! Nu stiu ce sa cred, am un prieten de 3 saptamani cu care mi-am dorit foarte mult sa fiu, il stiu de 4 ani dar nu vorbeam mai mult de salut si ce faci.Acum suntem impreun si pana acum 2 zile totul a fost ok, Dar azi l-am sunat de mai multe ori si nu mi-a raspuns cu toate ca avea telefonul deschis si nu m-a sunat nici dupa ce a azut apelurile (au trecut 5 ore) nu stiu ce sa cred cand suntem impreuna e ok cu mine, dar cand vorbim la telefon e sictirit. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Abia v-ati cunoscut.Ce vrei mai mult? Trebuie timp de acomodare. Poate este inca obisnuit ca sa se comporte cu tine exact cum o facea inainte. Poarta o discutie cu el si intreaba-l daca este de acord sa fie cu tine trup si sufletlaughing.Dar in nici un caz de ce nu a raspuns la telefon.Indiferent ce ton vei folosi se enerveaza.Nimeni nu vrea sa fie evidentiat.Ca sa stii de ce asa si de ce nu asa.Asa stii si tu si mai afli cate ceva despre el.Tot timpul conteaza tonul.Asta e principalul factor ce asigura continuitatea conversatiei sau sfrasirea.Stabileste niste prioritati, zii ce nu-ti place si ce-ti place la el.Pe urma dai exemplu ca" uite ieri te-am sunat sa vad ce faci si am vazut ca nu raspunzi m-am ingrijorat ca cine stie ce s-ar fi putut intampla". Lasi capu jos, fata trista si el sigur te va lua in brate.Atunci e la fel de vulnerabil ca Samson fara parlaughing). Desi nu ar trebui sa stii trucurile astea ca poti folosi in avantajul tau de multe ori chestiile astea si altii vor pica.Fa cum ti-am zis si o sa fie bine.

7 răspunsuri:
| MissSunshine94 a răspuns:

Nu te grabi sa-i acorzi prea multa atentie..mai lasa-l si pe el sa te caute..doar asa vei vedea adevaratele lui intentii...
Sau poate are si el ceva probleme si nu se simnte inca pregatit sa-ti vorbeasca despre ele...dai putin timp.caci in caz contrar se va simti sufocat de tine.

greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa considere ca timpul pe care il petreceti impreuna e suficient,fara bazaielile adiacente,respectiv,mesaje,apeluri,etc.
Si daca spui ca e "sictirit" cand il suni,inseamna ca el considera ca il deranjezi,probabil e o fire independenta si doreste ca timpul lui sa-i apartina in intregime,fara bazaieli si presiuni!
Incearca sa te abtii sa-l cauti,doua-trei zile,insistenta nu e buna,iti provoaca si tie ganduri negre si lui,neplacere si "sictir"happy
Fiecare pereche are ritmul ei,unii se vad toata ziua,isi dau bip-uri toata ziua,isi trimit mesaje non-stop,altii se vad o data si bine, fara prea multe dulcegarii, incearca sa descoperi ritmul vostru, fara cearta, fara sa-l sufoci si totul va fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sti ca nu i s-a intamplat ceva in familie, sictirit, nu cumva i-ai cedat la pat?

| ale23 explică (pentru anonim_4396):

Nu...nici macar nu am fost la el vreodata, sau el sa vina la mine

| ale23 explică (pentru Zeref):

De fapt am aflat a fost la fotbal toata ziua, iar azi cand l-am sunat( sa ii zic ca am vorbit cu fostul lui dirig), mi-a raspuns o fata la telefon, iar dupa i-am zis sa ma sune daca are chef de mine si nu m-a sunatoh go on

| Zeref a răspuns:

Pana nu vezi si nu pui mana nu-l acuza de nimic.Chiar si cand totul este clar, este posibilitatea sa te inseli.Mai lasa-l si pe urma te duci hotarata si vorbesti cu el.Nu conteaza cu cine e, il tragi deoparte si-i ceri o explicatie, iar daca se baga una in seama ii dai o palma cu piciorul. Daca el tot asa face inseamna ca e ratat si figurant.3 saptamani? Tind sa-i iau apararea dar iti zic sa vorbesti cu el.Cum altfel cei sti? Vrei sa stai in asteptare pana la adanci batraneti? Acuma daca mai ai si tupeu ar fi potrivit.
SucceS.Mai mult nu am ce sa-ti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ale23):

Este clar, nu te merita, nu fi necajita ca baieti sunt destui