| 000b a întrebat:

Hey! prietenul meu se mai gandeste la fosta pe care a iubito,cum as putea face sa o uite?,el crede ca nu mai poate iubi, a ramas fixat cu asta.

Răspuns Câştigător
| monycutzza a răspuns:

Daca el a sp sa il lasi treptat este bine, ti.a sp ce simte si ce-si doreste, dar ai grijaa si de tine, mai intai gandeste-te la tine daca ai de suferit. succes pup

8 răspunsuri:
| DOARoVIATA a răspuns:

Ii trece cu timpul propune tu alte subiecte si vino mereu cu idei nou ca sa nu il lasi sa se gandeasca la ea

| τττ a răspuns:

Bună.
Fiecare are sentimente,asta e.Fă-l să uite, scoate-l în oraș, invită-l la un suc. Poți vorbi cu el despre asta deschis, dar nu fi rea, gen:Sunt mai bună ca ea.Lasă-l să-i dea un telefon, sau să-i audă vocea, poate chiar îi e dor de ea! Dar asta nu înseamnă ca pe tine nu te iubește, stai calmă.

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna! Spune-i sa aleaga intre tine si ea. Poi daca o iubeste paia... tu vrei sa te indragostesti de el si sa suferi dupa? ZI cu cine vrei sa ramai? ea sau eu...
Si asa vezi si daca te iubeste pe tine
Ce rost are intrebarea mea "Ma vrei pe mine sau pe ea"?
Are rost foarte mare deoarece... daca te indragostesti de el dupa aia vei suferi mult dupa el daca se duce la alta.
Zi acum vrei sa ramai cu mine sau ea?
Si iti Urez succes!

| DianaIonita a răspuns:

Sustine-l emotional si fal sa rada si sa se simta bine

| alinaiiiioana a răspuns:

Pai daca prietenul tau mai tine la fosta ce cauta cu tinestraight face si tu dc accepti chestia astastraight facestraight facestraight facestraight face?

da-i o pauza si zii sa se hotarasca ce vrea ...nu fii o optiunewinking

| monycutzza a răspuns:

Ai rabdare cu el.este clar ca a fost o iubire mere si asta nu se poate uita asa de repede

| 000b explică (pentru monycutzza):

Ar trebui sa vorbesc cu el despre asta, sau sa il las pe el treptat sa o uite, fara ca eu sa o aduc in discutii?

| 000b explică:

S-au despartit acum 2-3 ani, si el a vrut sa incerce cu mine, fiindca ma considerat cea mai potrivita, el zice ca se simte mai bine de cand e cu mine, dar mi-a zis totusi la un moment dat ca nu crede ca va mai putea iubi vreodata...normal ca m-am simtit aiurea...