| M978 a întrebat:

Am o prietena foarte buna si a inceput sa-mi placa de ea si mi-e frica sa-i zic sa nu se destrame prietenie. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| JustBaby24 a răspuns:

Buna! Daca are Facebook, intra intr-o conversatie cu ea. Mai tarziu trimite-i pupici, apoi inimioare si-asa mai departe. Intr-un final spune-i :,, te plac ''. happy big grin Succes!

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Rămâneți prieteni. Dă-l dracu de sex, prietenia e pe primul loc. În fond, căutai prieteni când ai început să vorbești cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu toate prieteniile de sex opus ajung la sex!
Eu spun sa fii cinstit si deschis cu ea si sa-i spui ca ai sentimente pentru ea si ca-ti doresti mai mult.

| cristimihailov a răspuns:

Poate si ea are aceleasi sentimente cu tine, poate nu.

Incearca sa pui povestea asta schimband personajele. Genul: Ii mai tii minte pe X si Y, UiteX mi-a spus ce sa faca in situatia in care el o place pe Y. Dar nu vrea sa rupa prietenia... in fine, toata povestea ta.
X si Y sa fie un el si o ea doar prieteni buni.

Si ca X te-a intrebat si ca nu stii ce sa ii raspunzi. Si bine-inteles faci si tu dramatic asa, sa pastreze secretul, etc.

Daca este raspunsul in favoarea relatiei, incepi cam cum crede ea ca x ar trebui sa faca, etc.

Si te apuci si faci...

| vocea a răspuns:

Nimic frate, trebuie sa faci ce ai facut si pana acum, ea decide daca te place sau nu

| M978 explică (pentru JustBaby24):

Merci chestia asta a mers

| JustBaby24 a răspuns (pentru M978):

Ma bucur! imi dai funda?