| nessayaR a întrebat:

Am si eu sa zicem o problema. Totul a inceput acum cateva saptamani cand am fost la piscina si acolo am intalnit un baiat pe care mi s-a cam pus pata.Eu am observat ca se cam uita insistent catre mine si de ce sa nu ma uit si eu la el. Acum parca imi pare rau ca nu m-am bagat cu el seama atunci, macar cu mana daca ii faceam si tot era ceva. Atunci nu credeam ca va ajunge sa imi placa catusi de putin de el pentru ca nici macar nu stiam cum il cheama. Dar de ce sa nu fie destinul impotriva mea si sa se faca ca o amica sa imi spuna ca il stie. In fine, nimic serios. Am ajuns acasa si i-am dat cerere de prietenie, cu toate ca nu ma interesa. Mie la piscina mi-a atras atentia corpul lui, are un corp foarte bine lucrat. Dar se pare ca mie mi s-au cam aprins calcaiele dupa acest baiat. Stiu ca o sa imi spuneti ca nu poate sa iti place cineva doar daca l-ai vazut odata, dar la mine se poate. Totusi exista cateva probleme. El are prietena, dar, nu stiu cat de serioasa e acea relatie pentru ca este o ddiferenta cam mare intre ei ( el a terminat anul acesta iar ea abia a intrat la liceu). Si a doua problema este ca sunt foarte timida. Adica as vrea sa ma bag in seama cu el pe fb, as trece peste timiditate, peste toate dar totusi prima problema nu imi da pace. Imi este frica sa nu fac a doua oara aceeasi greseala si sa primesc din nou un refuz. SFATURI VA ROG. VOI CE ATI FACE?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca are prietena,eu nu m-as amesteca.
Sincer.
Nu are importanta ce fel de relatie are,mai puternica,mai putin puternica,nu as desparti o pereche,i-as lasa sa se desparta singuri,foarte clar.
Pe urma,as incerca sa-l cunosc,nu numai un corp bine lucrat ar trebui sa te atraga,ci si ce cap detine respectivul corp.
De multe ori fetele se supara ca baietii le vad ca pe niste obiecte,sani,fund si nimic altceva,aici si tu ai facut exact ca toti acesti baieti...
Omul,orice om,are un suflet, o minte, sentimente si trairi, conceptii si principii care ti se pot potrivi sau nu! Nu sunt toti baietii frumosi niste genii si invers...
Asa ca, sfatul meu ar fi sa nu fii superficiala si sa cauti mai multe date despre el.Cum e, cum gandeste, ce fel de caracter are...si daca tot merge la piscina,mergi si tu mai des, iar daca-l vezi, poftim, fa-i cu mana sau incearca sa-l cunosti chiar.
Dar, nu desparti perechi...

| Eastwood a răspuns:

Dupa parerea mea ii poti spune ce simti pentru el dar nu trage la mai mult, are prietena nu ai de ce sa te bagi, toti baietii se uita dupa fete, mai stii de ce se uita si el la tine daca are prietena? Te-ai gandit daca e gagicar sau nu? Ai grija, si succes!

| AlexDFY a răspuns:

Afla mai multe despre el, nu te uita doar la exterior, fa-ti curaj vorbeste cu el pe fb, si vezi cum se poarta cu tine.Intreaba-ti prietenele daca il cunosc si sa iti povesteasca despre el.

| StalkerSoul a răspuns:

Alta care se uita la exterior oh go on Invata sa iubesti fetito.

| corhaz a răspuns (pentru StalkerSoul):

Maxim laughing.asa sunt toate si apoi mai zis ca sufletul conteaza.ma voi face popa cand va conta sufletul doar in ochii unei domnisoare