| anonim_4396 a întrebat:

Am un gand ce ma framanta de ceva timp sad Deci sa incep cu inceputul..Am fost in tara acum o luna,m am intalnit cu prietenele mele am iesit pe afara etc, Si intr.o zi una din prietenele mele mi-a zis ca vrea sa mi.l arate pe fostul iei prieten ca sa imi dau cu parerea, i.am zis bine hai sa mi.l arati...am fost intr.un parc unde a venit fostul iei prieten am facut cunostinta cu el..si de cand mi a facut cunostinta cu el cv ma atras la el straight face cand toate prietenele mele se duceau in casa eu ramane.am cu el afara.intr.o seara am ramas afara si am mers cu el intr.un parc, ne.am pus pe banca,am inceput sa vb, sa radem, sa ne jucam etc si cum ne jucam noi m-a sarutat.din acel moment in fiecare seara ramaneam cu el afara prietena mea nu stia sad ..si inainte sa ma intorc in Spania in ultima seara m am culcat cu el ...acuma sincer ma simt aiurea fata de prietena mea daca ar afla ca eu am stat cu fostul iei prieten, ca m am si culcat cu el sad Itrebarea mea e urmatoarea sad daca ati fi prietena mea si ati afla ca eu m am culcat cu fostul tau prieten ce mi ai face? (am uitat sa mentionez ca ea inca mai tine la el, dar el la ea nu) sad

12 răspunsuri:
| December a răspuns:

Vad ca astepti raspunsuri de la fete dar daca nu te deranjeaza am sa-ti spun si eu parerea mea. Nu ai de ce sa-ti faci griji sau sa-ti para rau.
1.Ea a insistat sa ti-l arate!
2. E fostul, nu actualul!
3. Daca el nu mai tine la ea e clar. Nu ai de ce sa te framanti. V-ati placut, v-ati simtit bine amandoi.
Chiar daca afla asta e. Nu trebuie sa te simti tu vinovata.

| Vix999 a răspuns:

Din punctul meu de vedere un fost al unei prietene (mai ales unul la care tine inca) e total off limits. Din moment ce eu gandesc asa..iti dai seama cam ce rapsuns iti pot da.
Nu este ok deloc ce ai facut.
Nu ai fost sincera cu ea. Ea probabil se va simti tradata pentru ca statea si iti povestea ce simte pentru el iar tu te sarutai si-ti faceai de cap cu el in perioada aia. Tradare, tradare, de trei ori tradare! (asta e din "O scrisoare pierduta" de I.L.Caragiale - in caz ca nu stiai)
Concluzia : daca as fi prietena ta...as inceta sa mai fiu prietena ta.

| neutrino a răspuns:

As rupe legatura cu tine, nu pentru ce ai facut, ci pentru felul cum te-ai comportat. Ai aratat ca nu poti fi o buna prietena.

| tania_5982 a răspuns:

Sincer, daca prietena ta nu ar mai fi tinut la el, as fi zis ca e ok, dar acum, nu prea stiu ce sa zic. Cred ca ar trebui sa-i spuneti amandoi. Daca ai fi prietena mea, m-as gandi foarte bine inainte de ati spune ceva...

| Liliana1981 a răspuns:

Esti constienta ca atunci cand ea va afla va fi pentru ca i-a spus el, nu? Si, ia ghici, de ce o sa-i spuna?
Multumesc ca nu esti prietena mea!

| Cosmin1I a răspuns:

Hai sa numai evitam raspunsul.Esti nesimtita

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

laughing)) Ce dur esti cu fata.

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

De fapt vroiam sa te bag pe tine si neutrion la mijloc. ceva in gen:Ceea ce Vix si neutrino vroiau sa zica este ca esti NESIMTITA.

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Asociezi buzelor mele cuvinte pe care nu le-au rostit tongue

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

De fapt asociez degetelor tale cat si creierului tau ca doar nu ai scris si gandit cu buzeletongue

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Tu ai tras concluzia a ceea ce eu as fi vrut sa ZIC! Nu sa scriu sau sa gandesc so... tongue

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Ba dimpotriva ..am simplificat ceea ce voi doi ati transmis prin intermdiul degetelor si nu al buzelor.