| iszabela a întrebat:

as avea si eu o intrebare in legatura cu iubirea daca
ma puteti ajuta...in special fetele.Cum imi dau seama daca un baiat ma place?

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Simplu ========> Nu poti. Daca vorbeste cu tine nu inseamna neaparat ca te place, daca iti zambeste, poate era o tipa sexy in spatele tau, daca rade, poate ti-ai aranjat aiurea parul, daca se da la tine, poate vrea sa o faca geloasa pe fosta prietena, daca te ia de mana poate vrea sa se dea mare cuceritor in fata prietenilor sai, daca iti spune ca te place poate vrea doar sa se foloseasca de tine! Nimeni nu poate sti ce e in capul sau, in afara de el si de Dumnezeu! Eu am crezut ca ma place unul, dar s-a dovedit un mare esec, asa ca te sfatuiesc sa te lasi de chestii de astea, ai sa suferi, crede-ma... Nu vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu sad! Funda?

18 răspunsuri:
| anonima3389 a răspuns:

Daca se uita la tine si zambeste, daca incearca sa intre in vorba cu tine etc.eu eram odata p afara cu niste amici (fete si baieti) si am observat ca un baiat se uita cam insitent la mine mai mereu si din tot grupul ala mai mult se baga in seama cu mine, mi-am dat seama repede k ii place de mine si exact in acea seara a facut rost de idul meu si m-a abordathappy

| xCatastrophe a răspuns:

Dupa comportament normal. Uita-te si tu daca iti ofera atentie daca te baga mereu in seama daca intoarce mereu capul dupa tine si alte chestii care exprima atentia lui fata de tine happy

| SecretLady91523 a răspuns:

Pai... In primul rand, daca un baiat te place o sa il prinzi des cu privirea spre tine si cel mai probabil nu o sa se mai uite spre tine cand o sa isi dea seama ca l-ai vazut. O sa iti zambeasca mai tot timpul, si intodeauna o sa iti dea tie mai multa atentie decat celorlalte fete, o sa incerce tot timpul sa vorbeasca cu tine fara un motiv anume. Si altele. Sper ca te-am ajutat.:*

| sarpeparsiv a răspuns:

Nuprea ai cum. in ziua de azi are teatru in ei si copii de 3 ani ca sa obtina caramelie...
Timpu le rezolva pe toate, o sa iti dai semama daca te place si cine nu, prin gesturile pe care le face.

| crazy14 a răspuns:

Uite-te la felul in care te priveste, daca iti face complimente, daca cauta sa stea mai mult pe langa tine inseamna ca ii place de tine!

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Dar el m-a sarutat aia inseamna ca ma place nu? ...ms mult pentru sfat.

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

Daca te-a sarutat o singura data, este posibil, dar daca nu ti-a cerut sa fii prietena lui este cam ciudat. Poate a facut un pariu cu un prieten sau ceva, asa ca ai grija, sa nu te lasi influentata prea tare de el! Mersi si eu pentru fundita big grin!

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Multumes inca o data...o sa am grija.Sa sti ca acum nici nu ma mai baga in seama.

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

Hmm. Am trecut prin ce ai trecut si tu! Stii, cred ca baiatul acela ascunde o inima dulce si sensibila, este timid, si poate nu are curajul sa te intrebe deoarece ii este frica de un refuz! Majoritatea baietilor sunt timizi, foarte timizi, fetele cred ca ei se joaca cu ele, incep sa se certe si pana la urma se ajunge la o "porcarie" (Scuze de exprimare)! Deci, nu-ti fa griji, daca el chiar este interesat si atras de tine, te va baga in seama din nou, poate acum este intr-o perioada mai proasta sau poate prietenii lui au vazut ca el te place si au inceput sa faca prea mult "misto" de el, asa ca vrea sa-i faca sa-si tina gura laughing! Deci, succes si bafta :*! Sper ca te-am ajutat big grin

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Dap...mai ajutat mult

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

big grin

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Sti mai am ceva de spus, intr-o seara a dormit la mine, de fapt la fratemeu si am dormit toti trei in sufragerie si eu dormeam in pat si el pe jos fix langa patul meu, iar noapte nu am avut somn nici eu nici el si el m-a tras jos langa el si a inceput sa ma saruteiar a doua zii cand l-am intrebat daca isi mai aminteste ce am facut aseara a spus ca nu stie pentru ca era beat dar el nu a baut decat o jumatate de bere cu lamaie inainte...deci sti cum ma poti ajuta in acest fel?

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

Hmm. Cam ciudat. Eu presupun ca se crede un "smecheras" si ca doar vrea sa profite intr-un fel de tine. Nu inteleg de ce nu iti spune ce simte, stiind probabil ca-l placi. Dar daca te-a sarutat sigur te place, dar poate de exemplu mai place o fata si nu poate sa aleaga intre voi, sau ceva de genul acesta, ori e timid. Tu comporta-te normal, iesi si cu alti baieti, dar nu uita de el si gandeste-te ca ai sa-l astepti cat poti. Nu stiu ce sa zic in situatia asta, dar stiu ca nimeni nu ar saruta o fata pe care nu o place.

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Mersi mult...

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Sa vezi ca acum cateva zile am fost la el si am intrat in camera si a inceput sa ma sarute...dar mi-a spus sa nu zic la nimeni! Dar de ce?

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

Hmm... Pai probabil nu vrea sa afle toti, deoarece apoi incep sa faca glume pe seama voastra si il deranjeaza. Nu te lasa chiar asa usor sedusa, adica daca vrea sa te sarute, opreste-l si daca intreaba "De ce" spune "Um. Nu prea. vreau. acum." Adica fii mai indiferenta ca sa nu-l lasi sa se joace cu tine big grin.

| iszabela explică (pentru LalLyBoOmD):

Da de fiecare data cand ne vedem ma saruta....si o data stateam in curtea casei noi doi si ne sarutam si atunci s-a oprit dintr-o data si m-a intrebat daca il iubesc si eu nu i-am raspuns si l-am sarutat in continuare...iar amus doua zile am fost in parc si tot se iuta dupa fosta mea prietena. oare ii place de ea tinand cot ca mai de mult au fost impreuna

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru iszabela):

Hei, incearca sa-l intrebi clar, daca te place sau nu, dar cand sunteti doar voi doi. Daca nu ti-a cerut prietenia sau nu ti-a spus ca te iubeste, poate vrea doar sa o faca geloasa pe fosta lui prietena, dar daca nu e asta, atunci, este doar un baiat dragut care te iubeste! big grin